Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 2db 21W-os fénycső elég egy...

2db 21W-os fénycső elég egy 150l-es akváriumba?

Figyelt kérdés

2db 21W-os fénycső elég egy 150l-es akváriumba?

2.Vettem növényeket és néhány apró csiga is hozzám került,de nem volt szivem kidobni őket.Akkorák mint egy gombostűfej.Okozhatnak valami kárt?A növényeket áztattam Xantakridines,Malachitzöldes vízbe kb 30 percig,ez árthatott a csigáknak?

3.Kezdő vagyok így nem igazán tudom miért baj ha algás az akvárium.Nem vészes,csak a köveken látszik egyenlőre.Ez árt a halaknak?(ha több alga lesz)


2011. szept. 5. 17:55
 1/9 anonim ***** válasza:

a) elég, de csak az alacsonyabb fényigényű növényeknek elég.

b) látatlanban nem lehet megállapítani, de a legtöbb csak az algát eszik, így még akár hasznosnak is mondható.

c) nem, semmi baj nem lesz tőle. csak esztétikai okai vannak annak, hogy így üldözzük az algát.

2011. szept. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Platypus ***** válasza:

A két fénycső elég a kevésbé fényigényes növényeknek. Anubias, Cryptocoryne fajok és mohák mehetnek bele. A csigák nem ártalmasak, csak bűnbakok más problémákra. A haldokló növényeket megeszik, de az egészségeseket nem bántják. Sokan a kevés fény vagy más okok miatt kihalt növényeiket fogják a csigákra, a kóros elszaporodásukat meg a halak túletetése okozza. A malachitzöld árthatott a csigáknak, de ha most élnek még akkor nem volt kritikus.

Az alga nem ártalmas, de az ok, ami az algát is okozza már igen. A halak vizeletében ammónia van, ami mérgező a halaknak és tápanyag az algáknak. Tehát a sok alga vízproblémát jelez, de nem az algák okozzák. Egy kis mennyiségű alga egészséges akváriumban is normális.

2011. szept. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm,akkor majd odafigyelek,legalább tudom,ha több alga lesz az gond.

Moha van és innen a izipáfrány.

Ezt ma vettem és azt mondta az eladó,hogy alacsony fényigényű...de a leírás alapján nem:( Valamint a guppiknak 26fokos a víz,ez is gond lehet...:S

2011. szept. 5. 18:35
 4/9 A kérdező kommentje:

[link]

szóval innen a legfelső növény.

2011. szept. 5. 18:38
 5/9 Platypus ***** válasza:
Inkább közepes fényigényű. Lehet hogy megmarad, de azért készülj fel az elvesztésére. Ne ültesd le a talajba, hanem kötözd fel valami faágra vagy más tereptárgyra, hogy közelebb legyen a fényforráshoz. A lándzsás vagy a csipkés vízipáfrány jobb választás lenne. Ami még biztosan jó növény ennyi fényhez, az a gömbalga.
2011. szept. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Felkötözöm a szőlőtőkékre.Köszönöm!
2011. szept. 5. 18:50
 7/9 Daphina ***** válasza:

1. nagyon kevés, legalább 60W kéne...

2. attól függ mifélék, de a malachittal szerintem kinyírtad őket..

3. Az alga egy jel, hogy valami nincs rendben az akváriumban..., meghát esztétikailag sem szép, de egy kis alga mindenkinél elmegy(főleg növényeseknél)

2011. szept. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ugyanaz, mint a szobanövényeknél. Ha kevés a fény, barnulnak a levelek. Ezt látod és ilyenkor ki kell tenni a növényt a napfényre, ott majd helyrejön.


Akváriumban szintén ha elkezd barnulni, leginkább a kevés fény az oka. Ilyenkor vagy emelsz a fényen, vagy közelebb rakod a növényt a lámpához.

2011. szept. 6. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
rendben,majd meglátjuk hogy bírja.ha barnul erősebb világítás lesz.köszönöm!
2011. szept. 6. 15:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!