Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ki bírja a bettám amég nem...

Ki bírja a bettám amég nem érkezik meg neki a fűtés? Kb 1 hétről lenne szó

Figyelt kérdés
Tegnap vásároltam ma este rendeltem meg neki a fűtést nagyot hibáztam de ezt az eladónak köszönhetem mert azt mondta nem kell…

2023. aug. 29. 00:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A betták sajnos könnyen megfáznak. Nincs a közelben kisállatbolt, ahol tudnál venni?

Eladóknak nem szabad hinni. Az undorítóbb fajta direkt félrevezet, a maradék meg szimplán nem ért hozzá, kevés, akinek tényleges szaktudása van (és nem tenyésztő).

2023. aug. 29. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs közelben de állítólag holnapra írja a szállítást (agusztus 30) nincs hideg a szobában és megy neki a neoncsöves lámpa éjjel nappal így ki fogja bírni?
2023. aug. 29. 01:24
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ebben a melegben nem hinném hogy probléma, hány fokos a víz most?
2023. aug. 29. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Később keresek egy hőmérő és megmondom, de ha bele nyúlok az ujjammal akkor ilyen közepes
2023. aug. 29. 05:49
 5/8 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Láttam már rengeteg szörnyű körülmények közt tartott bettát s általában túléltek egy hétnél tovább. Az nyilván kínzás nekik, csak arra utalok ,hogy olykor nagyon szívósak. Mostanában amúgy sincs hideg, szóval ha minden más* rendben van akkor nem lesz baja. Sokkal fontosabb ,hogy fedve legyen és ne legyen extrém hőingadozás (az “extrém” ilyen esetben már akár 1-2 fok is).


Abban lenne fenntartásom ,hogy a 0-24 világítás segítene. Könnyen lehet az csak jobban stresszelné a halat mintha csak simán mondjuk 25 fokban kellene legyen egy hétig. Egyébként fűtő nélkül kb annyi fokos a víz amennyi a szoba levegője. Szóval ha van a szobában hőmérő akkor abból is lehet következtetni.


*s ha már minden más légyszíves írj le minden tudnivalót az akváriumról, pl: hány literes; milyen szűrés; növényzet; aljzat; dekoráció; mióta megy; hogyan tervezted a vízcseréket stb-stb. Nem akarok előítéletes lenni s pont ezért akarom a kételyeimet eloszlatni. Már csak azért is ,hogy ha valami nincs rendben akkor azt még idejében orvosoljuk.

2023. aug. 29. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy sarki eladónak _soha_ ne hidd el, amit mond. Tanulj az én hibámból is: indított akvárium növényzetének 70%át greenaquától szereztem be, de mondom még kicsit kopár, hát csak a helyi Amazonasban is jó lesz a növény. A nő azt mondta, hogy vigyem bármelyik növényt nyugodtan, csak túl van misztifikálva, hogy melyiknek milyen víz/fény/stb. kell. Elhittem. Kirohadt kb az összes + planáriásak voltak, ami plusz több hét volt mire kinyírtam mindet. -.-

Úgyhogy csak megbízható helyről, megbízható szaktudásútól vegyél/fogadj el tanácsot.

2023. aug. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Minden rendben van ma be tudtam szerezni egy vízfűtőt 28 fokon működtetem. 30 literes az akvárium sok növénnyel leginkább cryptocoryne fajok vannak benne, hetente 1x leszeretném cserélni a vizet, mielőtt bele tettem a bettám 1 hónapot járattam az akváriumot, ma történt egy 30%-os vízcsere és láthatóan sokkal jobban érzi magát, csapvízzel cserélek szóval úgy csinaltam hogy fel forraltam a vizet és ki raktam 24 órára napra hogy el párologjon a klór belőle
2023. aug. 30. 00:24
 8/8 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Oh, sokkal jobb a helyzet mint amire számítottam😅 Abba most nem megyek bele ,hogy az egy hónapos járatás alatt miért nem szereztél be egy fűtőt, mindegy, a lényeg ,hogy most már megoldódott. Azért nem árt hőmérővel ellenőrizni mert megtörténhet ,hogy csalnak pár fokot (az plusz vicc ha maga a hőmérő sem pontos…😞). Inkább arra ügyelj ,hogy ne legyen túl meleg, hosszútávon az jobban kikezdheti a halat. Ha például valójában csak 26 fokra melegíti az még mindig jobb mintha 30-ra tekerné. Olykor 26 fokon is remekül elvannak, viszont 30 fokon már indokolatlanul túlpörgetnéd az anyagcseréjét.


Egyébként nem muszáj forralni a vizet. Elég ha egy napig hagyod állni és/vagy használsz vízelőkészítőt.

2023. aug. 30. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!