Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szeretnék egy kis kezdő...

Szeretnék egy kis kezdő akvárium szettet a gyerekeknek, ajánlanátok nekem konkrét márkákat a felszerelésekhez, és egy pár érdekesebb kezdő halat?

Figyelt kérdés

Shh. Nekem kell, de így könnyebb rá venni magamat is, hogy bele vágjak. 🤫


Nem szeretnék egyszerre nagyon nagyot, tényleg csak egy kis kezdőt, olyan 60L - 100L körülit szép dekorációkkal. Ebbe való dolgokat és a kezdő növényeket meg tudom venni már akár holnap is. Ha van mutatósabb, látványosabb vízi állatka ami ebben elvan akkor légyszi ajánljatok nekem fajtákat. :)


2023. okt. 2. 16:56
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

60 és 100 l között óriási különbség van a tartható halakat tekintve...

Nem vennék szettet, mert a szűrők nem túl jók szoktak lenni bennük.

Vagy ha szett, akkor egy 96 literes akvát vennék valószínűleg, és kiegészíteném egy külső szűrővel, strapabíró növényekkel, és a megfelelő várakozás után egy szép kék vagy vörös neon csapatot tennék bele, lentre meg páncélos harcsákat. 15-20 neon és 6-8 páncélos.

2023. okt. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
2023. okt. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Tevenyereggyarto ***** válasza:
82%

“Shh. Nekem kell, de így könnyebb rá venni magamat is, hogy bele vágjak. 🤫”


Remek, jó eséllyel igen hamar amúgy sem a gyerekek kezelnék 😅


A kinézett mérettartomány nagyon jó, viszont egyetértve az 1-esel szettet nem ajánlom. Ahogy írta rendszerint gyenge a technika.


Jobb mindent külön venni viszont ez nem feltétlenül jelenti azt ,hogy minden új kell legyen (jó, maga az üveg lehet új, de kisebb-nagyobb felszereléseket, növényeket vagy akár halakat be lehet szerezni olcsóbban is). Nézz körbe Facebook csoportokban, adásvételi oldalakon stb, olykor nagyon jó dolgokat lehet kifogni használtan. Cserébe nem biztos ,hogy a cucc hozni fogja az eredeti gyári színvonalat. Olyan is előfordul ,hogy valaki egy teljes, jól működő akvát ad el időhiány, költözés stb miatt.


Viszont mielőtt bármit megveszel olvass sokat. Ahhoz ezeket szoktam ajánlani:


[link] , [link] , [link] , [link]


Majd ha megvannak legalább az alapok akkor körvonalazd mit is szeretnél. Például válassz ki egy fajt ami tetszik s ahhoz igazítasz mindent, vagy kitervezed mekkora akva lesz s megnézed mi tartható benne. Akár ide a GyK-ra is írhatsz ki kérdést, sokan szívesen segítünk. S majd felkészülten menj a boltba szóval nem tudnak minden vackot rád sózni.

2023. okt. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!