Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akik már szaporítottak bettát,...

Akik már szaporítottak bettát, tudnának nekem segíteni?

Figyelt kérdés
A kisbettáim 3 naposak,de sokszor az akvárium alján pihennek.Miért lehet ez?Tán ott esznek,vagy alszanak?
2010. okt. 21. 23:01
 1/3 kzs ***** válasza:
100%

Ajaj...! Ez nem normális viselkedés. Azt jelzi, hogy megfáztak. Ez annak köszönhető, hogy a víz nem volt egyenletesen meleg (az egyes vízrétegek egymáshoz képest túl nagy ingadozást követtek):

1. nem volt bekapcsolva nekik a fűtő és/vagy az oxigénfejlesztő /ez utóbbi azért kell, hogy a meleg egyenletesen oszoljon szét az akváriumban. Ne legyenek "lépcsők" a víz hőfokát illetően/

2. nem volt letakarva az akvárium törölközővel és/vagy üvegtetővel

3. részleges vízcserét kaptak (ebben az időszakban még nem szabad!)

----------

A Betta (de főleg az ivadék) nagyon melegigényes. A süllyedő úszás, de főleg a hason úszás megfázásra utal - az ivadékok döntő része később sem gyógyul meg.

Máskor jobban vigyázz.

További szép napot!

2010. okt. 22. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat!

A részleges vízcsere lehet esetleg a hibás.Azért gondoltam a vízcserére,mert tojássárgájával etetem őket,és az nagyon elszennyezi a vizet.Azt írták,hogy akkor gyakrabban kell cserélni.Ma tettem be apró csigákat nekik,hogy takarítsanak.Akkor egy darabig nem is cserélek nekik vizet.

Tető van nekik,megy a fűtő 28fokon,van nekik levegőporlasztó is.Nem mind van a talajon,vannak a víz minden rétegében.remélem nem csináltam nagy bajt így.

2010. okt. 22. 13:51
 3/3 anonim ***** válasza:
keltess sórákot és azzal etess.
2010. okt. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!