Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen akváriumot válasszak?

Milyen akváriumot válasszak?

Figyelt kérdés
Mit válasszak, milyen halakat bele,stb.. ha csak azért kéne hogy a szoba sarkában jól nézzen ki? Ha lehet nem szánnék rá sok pénzt.
2010. okt. 22. 17:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
67%

Hát ilyen hozzáállással semmilyet!!

Nem való neked akvárium ha csak azért kell h a sarokban jól nézzen ki!

akvarista.hu

Kicsit nézz utána mennyi törődést igényel, nem mindig egyszerű az első beindítás sem! Ha magasról tennél az egészre akkor bele se kezdj mert ki se bírna az egész 1 hónapot sem, ha mégis akkor ráunnál és ott dögölne be az egész...

2010. okt. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
72%
A másik meg hogy pénzráköltéssel semmilyet nem fogsz szerezni. A legkisebb is benne van először legalább 30-40ezerbe ha normálisan akarod csinálni.
2010. okt. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
53%
Díszállatkereskedésekben lehet kapni komplett készletet, kezdőknek teljesen jó. Kb.50-60 literessel indúlj. (Profiktól nem kérem a lehúzó szöveget.)Halakat pedig elsőként azt ajánlom, hogy próbálkozz guppikkal és xiphokkal. Igénytelen mégis szép érdekes halak. (Ál profiktól most sem kérem a lepontozást.)
2010. okt. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Salx Narval ***** válasza:
84%
Miért pontozna le, bárki is, nem írtál semmi hülyeséget.A kxifónak talán szűkös egy kicsit, de még elmegy.Bár én sem hiszem, hogy a kérdező hozzáállásával sokáig működne.De lehet, hogy csak furcsán fogalmazott és valójában, szeretne törődni velük.Én is első lépésként, a szakirodalom tanulmányozását tanácsolnám, hogy tudd mit vállalsz és, hogy egyáltalán van e kedved hozzá.Bizony ez eleinte elég költséges és időigényes hobbi és némi elhivatottságot is igényel.Magától nem fog jól mutatni, csak, ha megfelelően gondozod.A szoba díszévé, csak a hozzáértésed általad válhat, ehhez pedig meg kell ismerned az akvarisztika alapjait.Én a páncélos harcsákat minden kezdőnek ajánlom,a választott halai mellé, takarítani.Sok sikert.
2010. okt. 23. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előttem válaszolóval, nem annyiból áll az akvarisztika, hogy megveszel egy akváriumot és akkor az van. Rengeteg törődést igényel napi-heti-havi szinten, sokat kell olvasni hozzá, és költeni is. Ha felkészületlenül vágsz bele, nagyon hamar csalódás fog érni.

A 17:17-esnek pedig csak annyit, hogy nem járnak ide álprofik lepontozni, jószándékú segítőkész emberek irogatnak többnyire. Egyedül a kedvenc mondatomat tenném hozzá: Igénytelen hal nincs, csak igénytelen akvarista.

A guppik, xiphók sem igénytelenek, hanem strapabírók és jó alkalmazkodók.

2010. okt. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
17.17-esnek annyit üzennék, mint amit Murr is írt...valamint azt, hogy ha ilyeneket irkálsz, hogy le lehet pontozni, akkor azért is le fognak. Én nem pontoztam senkit le (csak fel), de vannak olyan "kedves" olvasók akik ha ilyet látnak már csak azért is le fognak...úgyhogy azt tanácsolom, hogy legközelebb ne írj oda ilyet és nem fognak lepontozni.
2010. okt. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Törődnék vele, nem arról van szó, -rosszul fogalmaztam. Úgy gondoltam hogy ne foglaljon el sok helyet, de jól nézzen ki.
2010. okt. 23. 15:56
 8/13 anonim ***** válasza:

Jajj istenem bolt, bolt. Olcsón akváriumot úgy tudsz szerezni, hogy:

Elmész az üvegeshez, és azt mondod neki, hogy kell neked egy 60 literes akvárium. Azért kérdezd meg előtte, hogy mennyiért csinálja. Általában 80-100Ft/liter. Tehát ha az üveges akivel csináltatsz egy 60 literes akváriumot, megcsinálja neked 6000Ft-ért. Van egy haverom, ő is üvegessel szokta csináltatni az 50-60 literes akváriumait. Én speciel magamnak csinálok itthol, de szerintem bízd üvegesre! Utánna elmész boltba. veszel bele fűtést+szűrés, halakat+növényeket és kész. Fűtés kb 3500Ft, szűrés kb5000, akvárium kb6000. Halak meg növények az attól függ mit teszel bele. De én ajánlanám neked a neonhalat. Nekem is az van egy 25 literesben, meg a 100literesben is. Csapatban mutatnak igazán jól(kb 10db). Én 24°C-on tartom őket. Esetleg vehetsz még guppit, xifot, pink dánió, platti. Ja, és a fűtésről még annyit, hogy ha automatát vegyél, mert azt nem kell figyelgetni. Beállítod 24°C-ra(gyárilag is ennyire vannak általában), és kész. Bármi kérdésed van, írj bátran!

2010. okt. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Jah. Majdnem elfelejtettem. Világítás! Azt is vegyél. Bár nekem nincs egyik aksi felett sem, mert olyan helyen vannak, hogy nem éri közvetlen napfény, de mégis nagyon világos hely. De a boltban majd biztos fognak tudni adni. Ha van az akváriumodban guppi, azok is eszik az algát. Nem úgy, mint az algaevő harcsák, de eszik. Vagy ha majd beáll a biológiai egyensúly, akkor sem fog algásodni. Aljzatnak meg nagyon aprószemű, sóder is jó, csak ne legyen éles! Növénynek meg kezdésként vehetsz tündérhínárt. Nem drága, kb 60Ft/szál.
2010. okt. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Még mindig az előző, és az előtti vagyok. Figyelmedbe ajánlom ezt az oldalt is: [link]
2010. okt. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!