Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Megrepedt, szivárgó akváriumot...

Megrepedt, szivárgó akváriumot be lehet valamivel tömni ideiglenesen/véglegesen?

Figyelt kérdés
Sajnos történt egy kis baleset,és az akváriumon keletkezett egy kb. 15 cm-es repedés amelyből most szivárog a víz. Nem nagy a vízveszteség, de nyilván szeretnék kezdeni valamit vele. Esetleg valamivel be tudnám tömni a repedést, vagy csak az a megoldás marad, hogy az akvárium elülső lapját kicseréltetem?
2011. okt. 24. 14:20
 1/6 Orsi26Varga ***** válasza:
0%
Uhh...Hát próbáld meg vmi ragasztó dologgal,de ne egyszerű papirragasztóval,hanem vmi:ragasztós papirral,ami nem nagyon nedvesedik át.Vagy inkább tedd a halaidat egy üveg vizbe,és közben kitalálsz vmit,mert addig elmegy a sok viz,és nekik annyi.Vmibe tedd bele őket(vizbe,természetesen),és ameddig nem talál(sz)-ki jobb megoldast,ideiglenesen ez is jó lesz.
2011. okt. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Amíg kicserélteted az előlapot, tegyél belülről a repedéshez vmi lapot, én 1-2 papírt tennék oda, és odatámasztanám őket, ha kicsi a repedés akkor a víznyomás a repedésre szorítja őket és nem szivárog, ha mégis akkor műanyaggal próbálkozz, pl folpakkal.
2011. okt. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mindenképpen cserélni kell, méghozzá sürgősen!
2011. okt. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy a repedés miatt meggyengült az üveglap. A víz nyomása tovább fokozhatja a repedést, egészen az üveg töréséig. Tehát minél előbb cserélni kell.

Ragasztóval ugyan elméletileg befoldozható a repedés, de ez az üveglap szilárdságán már nem igazán javít, tehát csak idő kérdése, hogy meddig bírja.

2011. okt. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, inkább vettem egy új akváriumot, mert a repedés 2 falat is ért, így ez egyszerűbb volt megoldani :)
2011. okt. 24. 15:58
 6/6 anonim ***** válasza:
Látom megoldódott, de mégis leírnám az ötletem, hiszen az olvasottak alapján láttam mindenki papírral akarta megragasztani. ( hátha hasznos valakinek. ) Szóval ha nem túl nagy a repedés, és van otthon üveged ami befedi a repedést. Érdemes leengedni az akváriumot kb feléig,(vagy lehetőleg teljesen kiüríteni.) hogyne legyen akora víznyomás, majd megtisztítani az akvárium üvegét. Természetesen kívülről. Majd az üveglapot felragasztani a repedésre F.bs ragasztóval. Míg a ragasztó szárad, lesz időd kitalálni milyen hátteret fogsz csinálni hogy ne látszódjon. Megfordítod az akváriumot és kész is.
2011. okt. 24. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!