Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egyedül hogy érzi magát egy...

Egyedül hogy érzi magát egy szivárvány guppi? Esetleg pár piros garnéla lenne mellé.

Figyelt kérdés
60 literes akváriumot néztem ki.

jan. 13. 18:16
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Pasi guppiról lenne szó egyébként. :)
jan. 13. 18:17
 2/13 anonim ***** válasza:
94%
Egyedül nem érezné magát jól. 60 literben kényelmesen elvan 7-8 de akár 10 hím is. Ha nem akarsz szaporulatot, akkor csak hímeket vegyél. A garnélák meg nem számítanak neki társnak. Rajban érzik jól magukat
jan. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Hogy érted hogy nem számít társnak?

Jól megvannak a garnikkal, vagy inkább hagyjam?

jan. 13. 19:08
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Jól megvannak a garnélák mellett, de nem tekintik őket társnak. Attól még mert vannak garnélák az akváriumban, ugyan úgy egyedül érezné magát a guppi. Neki arra van szüksége hogy a fajtársaival úszkálhasson rajban. Ezért írtam hogy érdemes beszerezni több hímet. Garnélák meg mehetnek nyugodtan melléjük.
jan. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
100%
Kell hozzá társ.
jan. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Grimfox ***** válasza:
100%
A guppi fogasponty, ha csak hímeket rak össze, nem vált néhány nemet, mint a bécsi szifóknál?
jan. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Érzelmi életük meglehetősen sivár.
jan. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Ja úgy értettem igen, hogy a saját fajtái nélkül egyedül érezné-e magát.

A garnélák biztos lesznek mert megeszik az algát, meg tök cukik. Csigák is biztosan.

Aztán a végén 4 pasi guppit szeretnék. Tetszik is, meg hát nálunk a vízmű szerint kemény a víz, ezért nagyon más nem is jöhet szóba.

Az RO szűrő meg esélytelen, más módszer meg a vízlágyításra nincs ahogy olvastam.

Persze majd veszek teszt cseppet mielőtt az akváriumra is beruházok, de sejtem milyen értéket fog produkálni.

Csak fejben eltervezem egyáltalán milyen halacskák jöhetnek szóba, meg milyen növények.

jan. 13. 20:31
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
#6 nem. Bevett szokás csak hímeket tartani, ha valaki nem akar folyamatosan azon agyalni hogy kinek tudná lepasszolni a sok kishalat. Valószínűleg sokkal élénkebb színűek lennének a hímek, ha nőstények is lennének köztük, de valamit valamiért. Amúgy meg ha valaki mégis úgy dönt hogy vegyesen hímeket és nőstényeket is beszerez, akkor érdemes 1:2 arányt kell tartani a nőstények javára, különben a sok udvarlás kikészítené a nőstényeket és csökkenne a várható élettartamuk
jan. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Eredetileg Sziámit akartam, de az nem fogja bírni ezt a kemény vizet, és annak pluszban fűteni is kell.

A guppi meg szerintem elvan szobahőmérsékletű vízben.

Nálunk mindig 22-25 között van.

jan. 13. 20:33
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!