Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan cseréljek vizet az...

Hogyan cseréljek vizet az akváriumban? Részletesen lent

Figyelt kérdés
Arra szeretnék rákérdezni h több helyen is azt olvastam h mikor kicserélem a víz egy részét akkor előtte a csapvizet több napig állni kell hagyni. Na most mi lenne akkor ha én nem pihentetném hanem beleöntenék egy kis vízelőkészítőt?? Válaszokat előre köszi
2010. okt. 23. 18:32
 1/9 anonim ***** válasza:

Semmi, és ha simán beleöntöd, akkor sem lesz semmi, legfeljebb nem fognak annyira örülni a halak. De nem lesz bajuk tőle. Szerintem a vízelőkészítő is felesleges.

Én úgy szoktam, hogy hetente-kéthetente lecserélem a víz egy részét. Ha eszembe jut, akkor hagyom állni előtte, de ha nem, akkor nem és semmi bajuk nincs a halaimnak.

2010. okt. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az is jó. Van valami szer, ami a klórt eltakarítja a vízből, gondolom ilyen van neked is.

Én 1/3-os vízcserénél mindig friss csapvizet használok és semmi baja nincs az aranyhalaimnak.

2010. okt. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Uhh... Hát gratulálok az első kettő válaszolónak...

1 napig hagyd állni, vízelőkészítővel is, mert egyrészt pihentetni kell egy kicsit a vizet, nem csak a klór miatt, másrészt pedig ha nem azonos hőmérsékletűvel pótolod a vizet. akkor a halak nagyon könnyen megfázhatnak és elpusztulhatnak. Lehet, hogy túlélik, mert hasonló a hőmérséklet, de a halaknak ez kifejezetten rossz, megterhelő. Nem tudom, miért olyan nehéz egy vödröt betenni a szoba vagy szekrény sarkába.

2010. okt. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
hát jó de ha a hőmérséklete mikor cserélem nagyjából azonos akkor nem lehet nagy baj ... nem ??? mert ez a pihentetés elég macerás mert elég nagy az akv. és ha cserélek sok vizet cserélek na mind1 majd megpróbálom kössz a válaszokat
2010. okt. 23. 19:39
 5/9 anonim ***** válasza:
Mekkora az akvárium?
2010. okt. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
112L
2010. okt. 23. 23:34
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát igen. Mondjuk ha 20 litert lecserélsz, az már elég, és az 2 vödör. Szoktak esetleg olyat csinálni, hogy valóban közvetlenül csapvízzel töltik fel, úgy, hogy slagot kötnek rá. Ez akkor lehet megoldás, ha nagyon jó minőségű a vizetek (van, ahol agyonklórozzák és hófehér, de van ahol finom lágy, áttetsző), és ha nagyon ügyesen belövöd a hőmérsékletet. Ez rizikós megoldás, nem a legjobb a halaknak, de ha nem látsz más megoldást, akkor próbáld meg. Viszont így kevesebbet, mondjuk 10-20 litert cserélj alkalmanként.
2010. okt. 24. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mondjuk nekem is itt van ez a 100 literes, és az is megvan jó pár vödör, ezért xarok rá, van össz 3db vödröm.


2-be leszívom a vizet, felváltva rohangálok velük a fürdőbe, és mikor leszívtam a felét, akkor 1 nagy vödörbe meg van állott víz, azt beleöntöm, a többit meg csapvízzel töltöm fel, hát annyi vizet én sem tudok félrerakni.


És néha ráfér egy nagyobb tisztítás, úgyhogy néha még többet is leszívok mint a fele. Hát de nem volt baj ebből. A halak jól tolerálták :)

2010. okt. 28. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
de egyébként van egy ötletem, pl ha a kádat megtöltöd este vízzel, akkor másnap reggel vagy amikor ráérsz azzal is töltögetheted az akváriumot, csak hát macera a kádból kimeregetni a vizet :)
2010. okt. 28. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!