Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A vízkezelők mennyire hatásosa...

A vízkezelők mennyire hatásosak és megbízhatóak?

Figyelt kérdés
Vettem egy Sera Aquatan vízkezelőt ami elvileg a vízből azonnal eltávolítja a klórt és a nehéz fémeket és a halat egyből bele lehet tenni vízbe,ez azért lenne most fontos mert megyünk külföldre “nyaralni” és a nagy akvárium valószínű a nyomástól elrepedt. És a halakat külön szeretném tenni,de a víz ami az akváriumba van már nem elég 6-7 vödörre. Illetve a szűrőt még nem tudom hogy fogom megoldani és a melegítést. Gondoltam rá hogy összebarkácsolok egy ilyen “soros haltartót” ami hosszú de több rekeszes. Szerintetek ideiglenesen megoldható??
jan. 30. 05:36
 1/2 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Próbáld meg a régi vizet elosztani a vödrök közt majd hozzátöltesz kezelt vizet s akkor olyan lesz mintha csak egy nagyobb vízcsere történt volna. Legalább is vízminőség szempontjából. De végső soron nem baj ha teljesen friss vízbe (mármint vízkezelővel kezelt) kerülnek. Fontosabb ,hogy a hőmérséklet s keménység találjon.


Én a helyedben sok kicsi vödör helyett inkább 1-2 nagyobb lavórba/ hordóba stb raknám át a halakat, minél nagyobb annál jobb. A szűrő is mehet oda.

Persze tudom ,hogy könnyű mondani, nem ismerem a teljes helyzetedet, mi van kéznél stb.

jan. 31. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Engem hasonló szituációban egy gyerekkád húzott ki a slamasztikából.

Abban lakott mindenki a szoba közepén 5 napig, halak-csigák-garnélák-növények, amíg meg nem jött az új akvárium.

Végszükség esetén - ha úgyse vagytok otthon - a fürdőszobában a kád is jó lehet. De vigyázz nagyon jól kell zárjon a dugó.


Érdemes megbízható helyen csináltatni vagy venni az akváriumot. Nem lenne szabad pusztán a nyomástól elrepednie. Szivacs vagy hungarocel alátét volt alatta?

jan. 31. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!