Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az akváriummal minden nap...

Az akváriummal minden nap kell foglalkozni?

Figyelt kérdés

Van egy nyaralóm, és ide hétvégenként jövök fel, meg néha hétközben. Gondoltam egy akváriumra ide. Csak, nem tudom, hogy ha hetente 1-2x foglalkoznék az akváriummal az kevés lenne-e. A halaknak gondolom kevés lenne a heti 1-2szeri etetés. Hallottam ilyen autómata etetőről, de nem tudom mennyire jó. És, hogy a növények el vannak-e, hogy nem gondozom őket mindig.

Tehát lehet akváriumot "tartani" heti 1-2szeri gondozással?


2010. okt. 23. 21:16
 1/3 anonim válasza:
0%

Akváriumot csak akkor szabad tartani ha minden nap tudsz vele foglalkozni egy kicsit.

Azért hogy csak heti 1-2x gyönyörködhess benne azért eleve fölösleges,már csak azért is mert a levegőztetőnek is mennie kell x órát naponta, ami úgye fogyaszt.

Más részt akkor abban az időben amíg ott vagy akkor kéne vizet cserélned stb, olyankor meg gondolom nem ezzel akarsz foglalkozni.

2010. okt. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem meg lehet, csak így nem annyira egyszerű. Kell egy automata etető, ahogy mondtad, csak az nem etet változatosan (például fagyasztott-élő kaja, zöldség az algázóknak). A hőmérséklet is nagy probléma lehet, gondolom télen nem fűtesz, így kell egy automata vízmelegítő, ez viszont rengeteget fog így fogyasztani. Meg a világításhoz is automata kapcsoló kell. A szűrő pedig 24 órában működik. Sokminden meghibásodhat, én nem vállalnám be. Hetente egyszer pedig részleges vízcsere pihentetett vízzel. A te döntésed, hogy megéri-e a kockázatot és a költségeket.
2010. okt. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Tartsál tűzhasú gőtét. Azt elég hetente etetni, sőt akár fél évig is kibírja kaja nélkül.

Csak annak élő szunyoglárva vagy élő tubifex kell.

2010. okt. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!