Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért ilyen”állott” az akváriu...

Miért ilyen”állott” az akvárium vizének a teteje? Van benne szűrő vagy ez normális?

Figyelt kérdés
jan. 30. 14:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha a hártyára gondolsz, az azt jelenti hogy valami gond van a növényeiddel. Például nem tudják megfelelően felvenni a tápanyagokat, stresszelnek, és emiatt szénhidrátokat választanak ki, ami aztán a vízbe keveredik. Ebből alakul ki az a hártya amire szerintem te gondolsz.


Tünetek kezelése:

- vedd erősebbre a sodrást

- emeld feljebb a szűrőt hogy jobban fodrozza a vízfelszínt

- emelj a vízforgatáson (ajánlott az óránkénti legalább 10x-es vízmegforgatás növényes akváriumnál). Ha 100 literes az üveged, akkor 1000 liter/órás szűrő kell bele

- skimmer/felszínleszívó beszerzése


Mint minden problémánál, itt sem oldod meg a problémát ha csak a tüneteket kezeled. A kiváltó okokat kell megszüntetni:

- CO2 adagolás, hogy a növények hatékonyabban vegyék fel a tápanyagokat

- hőmérséklet csökkentés (ideálisan 18-20 fok körül)

- Ph csökkentése (savas vízben jobban érzik magukat a növények)

- Víz lágyítása RO víz visszasózásával. Kb. 6-8-as Gh a legideálisabb. (TDS 120 és 150ppm közötti érték)

- illetve a tápozásra lehet még ránézni. Azt hiszem hogy leginkább a túl sok, vagy éppen túl kevés vas szokott ilyen problémát okozni, de ebben most nem vagyok 100% biztos, majd lehet valaki kijavít

jan. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A sodrást feljebb vettem, a hőt nem nagyon tudom mert a betta nem feltétlen örülne neki,bár a sodrást sem élvezi annyira

Igazaból csak egy növény van benne ami élő a többi az mű

jan. 30. 15:08
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
#2 Igen sajnos a bettának elég speciális igényei vannak, ami a legtöbb növénynek nem optimális. Nem mindegyik tűri a magas hőmérsékletet, vagy a pangó vizet, ami meg a bettáknak kell. Esetleg még fényerőn próbálhatsz csökkenteni vagy növelni (attól függően milyen növényed van). Nekem például a bicephalandra kedagangjaimnak egy hét sem kellett hogy elolvadjanak, mert túl sok fényt kaptak. Következő adagot konkrétan árnyékba, más növények alá raktam be, és azóta hozzák az új hajtásokat. Tehát az is lehet, hogy a fénnyel még tudsz játszadozni az ügy érdekében.
jan. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az akváriumban élő jószágok és azok etetése okozza a felszínen megjelenő olajos film szerű protein-hártyát.

A vízfelszín mozgatása kicsit segíthet - de nem minden esetben ad tökéletes megoldást.

Sűrűbb vízcsere is jót tesz.

Meg érdemes az eledellel kísérletezni, melyik okozza kevésbé. Az is lehet, hogy túl sok a kaja.


Ha nagyon zavaró akkor egy skimmer sokat tud segíteni - de ez egy újabb technika beszerelését jelenti ami kisebb méretű akváriumoknál az esztétika kárára megy. Pl: [link]


Ha külső szűrőd van akkor a beszívó ágba köthető skimmereket is lehet kapni. Sőt, van olyan is ami a nyomóágba köthető, ezeknél nincs meg a veszély, hogy egy kistestű halat vagy garnélát beszippant, mert rögtön vissza is köpi. Pl: [link]

jan. 31. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!