Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Valamit rosszul csinálok vagy...

Valamit rosszul csinálok vagy ez normális?

Figyelt kérdés

Kb fél éve van egy hím bettám egy 54 literes aksiban 16 razbórával, 5 coryval és néhány csigával. A hőmérséklet 26 fok körül van, van elég helye úszkálni, elbújáshoz is ideális a növényzet (csak igazi növények vannak) az akvárium és a szűrő rendszeresen van takarítva (nem nyírom ki a baktériumokat), a víz klórmentes.


A betta sötétkék, az uszonyai végén és a fején sárga (eredetileg is ilyen volt). Jóban van a többi hallal, nem bántják egymást és szeret úszkálni az aksiban, főleg a növények között. Ma vettem észre, hogy van rajta két fakóbb folt, nem túl nagy és alig észrevehető, ha nem sötétkék lenne, talán nem is lászana. Kb olyan mint amikor túl közelről fújod a dezodort a ruhádra. A viselkedése nem változott, eszik rendesen. Neten azt írták változhat a színe, csak ennyi történt, vagy valami nem tetszik neki?



2022. jún. 14. 15:04
 1/9 Tevenyereggyarto ***** válasza:
Szerintem egyelőre ne ijedj meg, lehet tényleg csak ártalmatlan színváltozás. Előfordul az ilyesmi. Legyenek a lehető legjobbak a tartási körülmények s nem lesz baj. Azért tartsd figyelemmel, de a lényeg ,hogy bármiféle további elváltozásnál se ess pánikba s kezd mondjuk gyógyszerezni. Én még kivárnék ,hogy hova akar alakulni mielőtt bármi komolyabb lépést tennék.
2022. jún. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

22db hal 54 literes aksiba? OK, hogy elvannak, de te mit szólnál, ha innentől 20nm lakásban laknál és nem mehetnél ki? Ugye nem lenne azért ugyanaz, mint egy 120nm-esben lenni?

54 literből 20at elfoglal a díszlet, 5öt az aljzat és mivel nincs tele így legalább 5el kevesebb..

250 literesben volt ennyi állatom plusz növények és így is sűrűnek tűnt!

2022. jún. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Tevenyereggyarto ***** válasza:

(#2) Jaj, tényleg, el is felejtettem rákérdezni a halállományra 😅 Ennyi alapján én is sokallom, de na, még ne törjünk pálcát felette.

Kérdező, pontosan milyen razbórák és harcsák?

2022. jún. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Galaxy és csőfoltos razbórák és panda cory-k. A legnagyobb razbórám 1,5 cm körül van és nem nőnek már. Amúgy a sziámi tovább fakult, de nem fehérre hanem sárgára, ami alapból is a "színpalettájában" volt, és továbbra is normálisan viselkedik. Van egy olyan tippem, hogy a meleg miatt, mert ugye a sötét beszívja a meleget. Igyekszem hűteni a vizet, de sarki szoba, télen mindig hideg van, nyáron meg mindig meleg. A vízhőmérséklet mindig 28 és 24 fok között van, erre azért odafigyelek.
2022. jún. 22. 12:52
 5/9 A kérdező kommentje:

1,5-2 cm, bocs elírtam :D

#2 Az akvarisztikában ahol vettük nagyon segítő készek és értenek is hozzá, ők látták az aksit és a halakat is. Egyik barátnőmnek a Green Aqua-ban egy fele ekkora aksiba kb fele ennyi ilyesmi halat ajánlottak (pontosan nem tudom mennyit és milyet) a sziámi mellé. Ha átlagban nézzük akkor az enyém is rendben van, nem?

2022. jún. 22. 13:10
 6/9 A kérdező kommentje:
Még régebben olvastam a Green Aqua oldalán, hogy nagyjából annyi literesnek kell lennie az aksinak amennyi "centiméternyi" halad van. A sziámim nagyjából 5 cm, minden más halat 2 centinek számoltam (pedig a legtöbb 1,5 centi) és így jött ki 47 liter. Tudom hogy az aljzat és a növények is foglalnak helyet, de mint már írtam, a legtöbb halam nem üti meg a 2 centit. Szóval szerintem éppen elég hal van benne, több már nem lesz.
2022. jún. 22. 13:43
 7/9 Tevenyereggyarto ***** válasza:

#6


Ez az un. “1 cm hal= 1 liter víz” ökölszabály/ irányelv. Útmutatónak jó, de kiegészítésre szorul. Ez a halak vízterhelését adja meg (nagyjából, normális szűrés mellett stb) s nem a helyigényüket. Emiatt ez a két dolog nem mindig fedi egymást. Klasszikus példa ,hogy egy neonhal ~4 centi de nem rakhatod 4 literes akváriumba. S mivel csapathal ezért több kell belőle illetve nagy a mozgásigénye ezért 80-100 litertől tartható. Holott a centiket számolva 10 neon el lenne egy 40-50 literesben is.


Legfeljebb kisebb arasznyira növő halaknál s annál kisebbeknél egész jól használható, de azon felül egyre pontatlanabb. A te esetedben még jól alkalmazható. Szerintem ha a betta nem bántja őket akkor ez az összeállítás még rendben van.


A foltra sajnos nem tudok mit mondani. Ha csak a színe változott de semmi egyéb (pikkelyek állása, kedv, étvágy, viselkedés stb) nem akkor lehet csak ártalmatlan színelváltozás.

2022. jún. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nem bántja őket, van, hogy együtt úszkálnak. A színén kívül semmi nem változott, de azért ha arra járok megkérdezem az akvarisztikában is :)

Köszi a válaszokat!

2022. jún. 22. 16:19
 9/9 A kérdező kommentje:
Már nincs olyan meleg, lehűlt az aksi és a betta színe is visszatért :D
2022. júl. 9. 10:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!