Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért barnulnak, illetve...

Miért barnulnak, illetve fakul néhány levele az anubiasaimnak?

Figyelt kérdés
Mit tudnek tenni ellene?

febr. 2. 04:00
 1/5 anonim válasza:
Nem jó az akvárium biológiája vagy nem jó helyen van. Pl nekem olyan fára voltak kötözve ami nem volt teljesen steril vagy inkább kiszáradva…elfonnyadtak konkrétan. Ha aljzattal érintkezett szintén. Meg nyilván attól is függ honnan van. Invitaltol pl nekem a 3/4 e kiment…havernak szintén.
febr. 2. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem használtál vegyél valamilyen mikro növénytápot. Vagy készítsd el magad de ez a kategória már a kézműves akvarisztika. Valamilyen nem mérgező zöld levelet száríts ki, törd össze és old fel ecetben. Napi 30L/csepp adagolás megoldja a problémát. Ha a barnulás algát jelent csökkentsd a fényerőt vagy telepíts be úszó növényeket.
febr. 2. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként az is lehet, hogy csak most áll át vízi életmódra. Az üvegházakban nem víz alatt nevelik őket, úgyhogy amikor bekerülnek az akváriumba, természetes hogy eldobálnak pár levelet. Úgyhogy azok mellett amit az első kettő írt, az is lehet hogy a tiéd is épp ezt csinálja. Nekem is miután bekerültek meghalt 2-3 levél, de láttam hogy hozza mellette az új hajtásokat is, úgyhogy csipesszel csak lecsíptem a barna leveleket és hagytam kibontakozni
febr. 2. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg tápanyaghiány.

Ha levélcsúcsnál és a széleken barnul miközben a levél lapja kifakul vagy sárgul akkor nitrogén és/vagy foszfát hiány.


Használsz valamilyen növénytápot?

Milyen időközökkel mennyi vízcserét csinálsz?

febr. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Koszonom az eddigi valaszokat!

Kozel 2 hete inditottam az akvariumot, ajanlottak a novenyekhez easy life profitot es easycarbot, eloirasnak megfelelve tapozom oket

febr. 4. 03:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!