Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A black molly mennyire izgága...

A black molly mennyire izgága hal?

Figyelt kérdés

Ma hoztunk a kereskedésből 2 db mollyt és az egyik izgága,úszkál,eszik a másik a víz allján gubbaszt

Lehet csak fel kell oldódnia vagy valami baja van?


febr. 2. 20:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Annyira nem hiperaktív halak, de azért ha folyamatosan gubbaszt, az aggasztó, főleg ha enni se jön fel.

Mekkora az aksi? Szűrés, fűtés, aljzat, világítás, növények stb. milyenek? Van benne más hal? Látsz bármi küldő rendellenességet?

febr. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Reggelre sajnos elpusztult az egyik:( de nem tudom miért.
febr. 3. 07:52
 3/7 anonim ***** válasza:
Ne vegyél abból a kereskedésből többbet halat, valószínűleg betegen adták el. Én szólnék is az üzletnek, hátha visszaadják az árát vagy engedik levásárolni.
febr. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%

Ezer oka lehet, hogy elpusztul egy frissen beszerzett hal - nem csak az hogy betegen adta el a kereskedő.

Megfázhat út közben, nincs megfelelő beszoktatás és a hirtelen vízparaméter változás kinyírja, megnyomódik miközben elkapják a hálóval, egy olyan akváriumba teszik amit akkor frissen üzemeltek be friss csapvízzel, 2 műnövénnyel meg egy műanyag búvárral, stb...


Szóval így, hogy a körülményekről semmit nem tudni, csak találgatni lehet.

febr. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Kocsiban hoztul el,nyilván nem hideg volt az autóba,nem csak hirtelen lett beletéve a vízbe,egy nagyon régóta működő akváriumba lett beletéve semmi mű növénnyel. :)

Igen ma felhívtam a kereskedést és azt mondták adnak helyette másikat.

A párját akit elhoztuk teljesen jól van. Csak még sosem volt mollym és érdekelt hogy ennyire nyugodt hal vagy baja van? De reggelre kiderült hogy sajnos nem a nyugodtságról volt szó

febr. 3. 19:04
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Néha a legnagyobb gondosság ellenére is elpusztul egy-egy frissen beszerzett hal.

Nekem az otocinclusokkal van ilyen tapasztalatom. Megbízható helyről beszerezve, mindent előírás szerint betartva, több alkalommal is volt, hogy elhullott 2-3 napon belül a csapat fele. Sose jöttem rá mi a baj. Más halaknál ritka az ilyen.

febr. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

A korábban felsorolt dolgok mellett az is beleszólhat ,hogy mióta voltak a kereskedésben. Ha friss szállítmány akkor még meg sem szokták a kereskedést s máris megint mozgatva-szállítva vannak ami nagyon stresszes nekik. Szóval ilyen esetben az utóbbi napokban nagy és szinte folyamatos stressznek voltak kitéve ami túlterhelte egyik-másik halat s ilyenkor már nem biztos ,hogy segít ,hogy amúgy jó helyre kerülnének.


A másik pedig ha túl régóta vannak ott (bár ez ritkább). A stressz itt is jelentkezik mert folyamatos a kinti és benti mozgás de rendes búvóhely és növényzet sincs, túlzsúfoltság van s idővel esetleges ammóniamérgezés is lassan leépíti őket.


Szóval többek közt ezek is közrejátszhatnak egészséges halak korai elhullásában. Egyébként a mollyk viszonylag békés, félénk halak. Nem az egész nap bujkálós fajták, de általában valamivel visszafogottabbak mint mondjuk a xifók.

febr. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!