Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szaniter szilikonból kioldódha...

Szaniter szilikonból kioldódhat valami? Többi lent

Figyelt kérdés
Csináltam egy kis akváriumot amibe került egy egyszerűbb háttér. Lehet én voltam bolond de Szaniter szilikonnal csináltam, azzal ragasztottak be. Na most már többször is átmostam és folyamatosan fehér szín oldódik ki belőle. Tudok valamit tenni ellene , vagy meddig fog kioldódni? Nem találkoztam még pedig ilyennel színezett szilikon esetén sem.

febr. 17. 09:56
 1/6 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Szilikongumi (amit trehány módon szilikonnak neveznek), az egy nagyon stabil gumi.

Talán alaposabban meg kellene nézni az adott gyártmányt.

febr. 17. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Megnéztem semmit nem ír, hogy ki kellene oldódni, vártam is vele több napot hogy kössön
febr. 17. 10:24
 3/6 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Igazság szerint a szaniter szilikon néven futó termékeket nem tanulmányoztam még alaposabban, de valószínűleg nem ugyanaz, mint egy Gumiám vagy FBS típusú ecetsavas szilikongumi, amiket magam is használok időnként, vagy ennek kinyomós (kartus) változatát.

Csak egy példát tekintve:


[link]


"Pattex szaniter szilikon ragasztó egykomponensű nedvesség hatására kötő, szilikon bázisú szigetelő- és tömítő anyag. Jellemző alkalmazási teületek: hidegburkolattal ellátott felületek csatlakozási fugáinak és tágulási hézagainak szaniterek, fürdőszoba kerámiák, mosdóláb, öntött vas-, akril kád hézagtömítésére fürdőszobában, ill. vizes helységek. További alkalmazási lehetőségek: tágulási, ill dilatációs hézagok tömítése, élvédő ragasztása, kádparaván, kádszegély tömítése, stb.. A penészedéssel szembeni hosszan tartó védő képességét a megemelt hatóanyag fokozatos kibocsátása révén éri el."

febr. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy jó szilikont vettél.


Szerintem nem ragasztót, hanem fugázót vagy tömítőt sikerült beszerezned. A fehér szín is erre utal. A ragasztó legtöbbször átlátszó - de láttam már feketét is belőle.


Szedd szét, tisztítsd meg, és ecetsav bázisú szilikon ragasztót használj helyette. (Ne toluol bázisút!) Ezekre többnyire rá is van írva, hogy akvárium ragasztáshoz is használható.

febr. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ez is ecetsavab . Nem fugázó Szaniter szilikon tömítő és ecetsavas . De már megoldódott a probléma, köszönöm :) azt a részt újra csináltam
febr. 22. 17:14
 6/6 anonim ***** válasza:
Végül mi lett a jó megoldás? Hogyan csináltad meg?
febr. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!