Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit csináljak a vasfámmal?

Mit csináljak a vasfámmal?

Figyelt kérdés
Vettem akvarista boltban egy kisebb darabot, mert olvastam, hogy az alganyalóknak kifejezetten jó, meg tetszik is, viszont az már nem annyira, hogy elszínezi a vizet...Nincs valami módszer amivel ez a kellemetlen mellékhatás csökkenthető? Áztatás vagy ilyesmire gondolok
2010. okt. 24. 20:32
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Én anno ki főztem, mielőtt bele tettem. Langyos vízben fel rakod, ha fel forrt a víz, pár pillanatig még hagyod, és utána kiveszed!


22/L

2010. okt. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A kifőzés és a tartós áztatás segít. De még évek múlva is fog némi színt ereszteni, ez fokozatosan csökken. Részleges vízcsere ajánlott hetente.
2010. okt. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Részleges vízcserékkel idővel után megszűnik.
2010. okt. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Én először áztattam, kb két hétig uátna pedig kifőztem átmostam még egy kicsit és betettem az akváriumba, ezután egy cseppet sem színezte be az akvárium vizét!
2010. okt. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Septimius ***** válasza:
Én augusztus közepe óta áztatom egy vödörben, de még mindig ereszt. Viszont most már egyre ritkábban kell cserélni rajta a vizet, egyre kevesebb a színanyaga. Még egy pár hónapot ázik, és kifőzöm, az sokat segít. Utána megint vízbe teszem egy fél évre és így tovább, amíg jó nem lesz.
2010. okt. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
fuu, tudom,hogy az akvarisztikában fő a türelem de azért én fél évig nem akarom áztatni. Esetemben kisebb darabról van szó, kb. 20 dkg, remélem elég lesz neki pár hét áztatás.
2010. okt. 25. 13:25
 7/9 anonim ***** válasza:

Érdekes, amiket én vettem az nem szinezi a vizet, pedig én az egész akvárium alját vasfákkal pakoltam tele, meg rákötöztem jávai mohát is, cérnával, mert az jól néz ki.

De kb hetente csinálok egy fél vízcserét, így nincs is sok ideje színezni. Az enyém 40 literes, így nekem nem nehéz egy 20 litert néha kicserélni.

2010. okt. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Septimius ***** válasza:
Még mindig áztatom egy vödörben, de még mindig fog egy picit:)
2011. szept. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Septimius ***** válasza:
Még mindig nem mertem betenni az akváriumba :D
2012. szept. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!