Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hazánkban van olyan bolt vagy...

Hazánkban van olyan bolt vagy magánszemély ami/aki árul víziászkát?

Figyelt kérdés
Gondolkozom egy kis 20-25 literes akvárium elindításán. Kifejezetten fekete vizet szeretnék, egyszerű homok aljzattal, sok uszadékfával és levelekkel. Növénynek csak békatutajt tervezek bele rakni a meglévő akváriumomból, illetve szárazföldi növények gyökereit szeretném még bele lógatni (vitorlavirág, szobafutóka, vízipálma). Az akvárium méretéből adódóan halakat nem szeretnék benne tartani, de pár csigát és ászkát igen. A gond csak az, hogy idehaza nem találtam egyetlen forgalmazót sem, aki foglalkozna az árusításukkal. Esetleg van olyan aki tart ilyen rovarokat? Ki hogy szerezte be?

febr. 24. 22:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én víziászkát sose láttam még akvarista boltban.

De ha van bármilyen élővíz a közeledben akkor próbálj megmozgatni néhány nagyobb követ a szélén. Szerintem nagyon jó eséllyel találsz párat.

Vagy ha van ismerősödnek kerti tava, akkor ott is érdemes megnézni.


Garnélában nem gondolkoztál? Itt van egy jó példa (mondjuk én az autóroncsot kihagynám): https://www.youtube.com/watch?v=ID0aZAmjiOs

Sokkal interaktívabbak mint egy ászka.

febr. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Garnéláim vannak a mostani akváriumomban. Kifejezetten egy blackwater tankot szeretnék mikrofaunával és ászkákkal. Egy amolyan "hagyd magadra akvárium" amit nem kell tápozni, nem kell bele Co2, erős világítás meg RO víz, de mégis tele van élettel a különböző csigáktól, rovaroktól, rákoktól, férgektől. Fatherfish youtube videója alapján azon gondolkoztam hogy elmegyek valami patakhoz, megmerítek egy befőttes üveget és várom mik kelnek ki benne, aztán azt rakom át az új akváriumomba. Viszont jó lett volna találni valakit aki árul víziászkát, mert jelenleg csak külföldről tudnék rendelni, az meg elég kétes hogy milyen állapotban érkezik.
febr. 25. 17:45
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha úgyis mész patakhoz bogarászni, szerintem fogsz víziászkát is találni. Én a Balatonban, a Velencei-tóban, a Dunában, a Veresegyházi-tóban meg szinte majdnem minden élővízben találkoztam vele.


Ha a Father Fish irányvonalat követed abba úgyis a saját magad gyűjtötte élet a legjobb.

Majd írd meg ide mit sikerült összehozni. Tényleg kíváncsi vagyok mi lesz belőle.

febr. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!