Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Lehet valamelyik magyarországi...

Lehet valamelyik magyarországi állatkertben polipot látni?

Figyelt kérdés
Esetleg a közeli országok valamelyikében?

febr. 29. 13:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudok róla hogy lenne. Úgy emlékszem hogy a berlini állatkertben láttam polipot, viszont az már jópár éve volt úgyhogy nem vagyok benne biztos. Amúgy nem túl célszerű az állatkerteknek polipot tartani, mert nagyon szökősek, speciális igényeik vannak, folyamatosan stimulálni kell őket, és ha ez nem lenne elég, a legtöbb faj csak pár hónapot él. Tehát folyamatosan újra és újra pár havonta újat kéne beszerezniük. Annyira meg szerintem nem olyan népszerű állatok mint mondjuk egy oroszlán, tigris, zsiráf stb. hogy megérje az állatkerteknek ez a bíbelődés.
febr. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
19%
Budaörsi halpiacon.
febr. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Tropikáriumban esetleg?
febr. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
14%
Már lecsap! Már lecsap, már lecsap a lepontozófantom. Ki nem hagyja a ziccert. Kimaxolja a lepontozás gyönyöreit, mert más nincs az életében. Pedig a halpiacon lehet látni polipot.
febr. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Barnabas333 ***** válasza:
1es jól írta extra nehéz polipot tartani, egyébként már minden akvaristának lenne.😁 vadonban ha jól tudom másfél évig él, de ugye az életkor fogva tartva általában feleződik vagy csak 2/3 ideig élnek, legalábbis vizi állatoknál ha jól tudom.
márc. 1. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Tevenyereggyarto ***** válasza:

#5 Barnabas333


“vadonban ha jól tudom másfél évig él, de ugye az életkor fogva tartva általában feleződik vagy csak 2/3 ideig élnek, legalábbis vizi állatoknál ha jól tudom.”


Fajonként változó ,hogy meddig élnek a polipok, de az igaz ,hogy általában legfeljebb néhány évig élnek (a max kb 5 év). Viszont ilyenről még nem hallottam ,hogy fogságban feleannyit él valami. Rendszerint pont ,hogy fogságban élnek tovább az állatok* mert nem kell tartaniuk ragadozóktól, van orvosi ellátás meg biztos kaja stb. Honnan szedted ezt?


*kivéve persze ami nem igazán tartható fogságban, de ez másik mese

márc. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Barnabas333 ***** válasza:
6 os igazad van azzal kevertem, hogy egyes akváriumi halak fele akkorára nőnek csak mint a vadonban. Az méret és nem életkor.
márc. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Tevenyereggyarto ***** válasza:

#7


Ja, oké. Rendben van.

Bár még ezzel az infóval is óvatosan mert ez sem általános jelenség, plusz kezdők félreérthetik s összekeverhetik a “hal akkorára nő amekkora helyre rakod” tévhittel.

A nem általánost úgy értem ,hogy a díszhalak túlnyomó többsége normális körülmények közt lazán eléri a maximális méretét. Többnyire csak a nagy fajoknál fordul elő ,hogy fogságban kicsivel kisebbre nőnek mint a vadonban, de továbbra is egészségesek. Szóval ha valaki halainak növekedési gondjai vannak akkor annak nem sok köze van a fogságban tartottsághoz.


Azt nem tudom a polipok növekedését hogyan befolyásolja a fogság. Gondolom nem nagyon szól bele, már csak a rövid életük s teljesen más testfelépítésük miatt is.

márc. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!