Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vörös kopoltyúk, vörös fekély...

Vörös kopoltyúk, vörös fekély és 2-3 milliméteres púp aranyhal törzsén. Meg lehet még menteni?

Figyelt kérdés
Egyedül tartott aranyhal ha jól tudom 64 literes akva. Évekig szűrő nélkül tartották, vízcsere sem volt kellő mennyiségben, vízminőségellenőrzést soha nem látott. Kb. 2 hónapja jelentek meg nála: vöröses-lilás elszineződés főleg a kopoltyúkon és mellúszók tövében, hátúszón vörös fekély, szerintem ammóniamérgezés következtében, akkor vettek egy külső motoros szűrőt (típusát és kapacitását nem tudom), a kisállatkereskedőstől kaptak valami immunerősítőt ami enyhített a tüneteken. Most a törzsén jelent meg egy vörös fekély, 2-3 milliméteres duzzanattal, körülötte a pikkelyek kissé fehéren málladoznak, a hal gyakran "lebeg" a víz felszínén. Nem szeretném hogy elpusztuljon. Légyszi ne ítéljetek, a rossz tartási körülményekkel én is tisztában vagyok, többször szóltam már nekik erről, de azzal hogy a gazdát szidjátok nem segítetek. A hal nem az enyém.

márc. 3. 13:30
 1/1 anonim ***** válasza:
Nekem kétszer volt ilyen ugyanazzal az aranyhallal. Először kaját váltottam, másodszor meg valami balatoni vízinövényt tettem az akváriumba, közvetlenül azután történt hasonló vele. Kicseréltem a vizet és átmostam mindent az akváriumban tiszta vízzel. Pár nap alatt lehámlott róla az a folt és rendbe jött. Azóta sem tudom hogy mi lehetett a tényleges ok, de én a kajára meg a növényre gondoltam.
márc. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!