Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Rejtély a vízben, avagy hova...

Szegheő Péter kérdése:

Rejtély a vízben, avagy hova lett mindenki?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Segítsetek nekem megoldani egy rejtélyt! Van egy 120 literes tankom, amiben békésen megvoltak együtt werneri kalászok, vörös és zöld neonok és algázó gébek. Jó sok növény van benne, örökké alacsony volt a nitrát, ez látszott is a növényeken, gondoltam, bővítem az uszonyos állományt, az 1 éves, szépen kifejlett darabok mellé lett még pár pici kalász és neon. Aztán ezek a picik egy neon kivételével pár nap alatt nyom nélkül eltűntek. Dög nincs, a víznek nem lett szaga, a nitrát se emelkedett meg. Széttúrtam a növényzetet, kibontottam a szűrőket, felforgattam a köveket, gyökereket, sehol senki, kb visszafogytunk az eredeti állományra. Szerintetek létezik, hogy a kifejlettek megették őket?

márc. 3. 16:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak az lehet. Vagy anyádék kidobták, vagy a tesód.
márc. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne becsüld alá a csigákat és a garnélákat. Nem tudom hogy van-e az akváriumodban, mert a felsorolásban ugyan nem volt benne, viszont ha hólyagcsigád, postakürtcsigád, maláj tornyosod van, azok egy pillanat alatt bezabálnak mindent. Ha garnélád van, az ugyan úgy megesz bármi dögöt. De persze nyilván találgatás. Az az egy tuti, hogy nem növesztettek lábat és sétáltak el :)
márc. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem, garnélák nincsenek, csigákból a legnagyobb is csak 3mm-es, ott ádáz élethalál harc mehetett! :) A család nem lehetett, mert idehaza rajtam kívül mindenki vastagon tesz...a gyerek akváriumára, ( :) ), tesók, szülők meg 50km-es körben vannak szétszórva. Aztán éjszaka símaszkban csak nem szivárognak be halivadékokat csórni... :)
márc. 3. 17:31
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen volt nálunk is gyerekkoromban, hogy egyszer csak eltünt vagy 15 neonhal. Volt bent két nagyobb half is, szerintem megették öket.
márc. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
*hal
márc. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A halaid mind békés természetű csapathalak és méretükből adódóan sem képesek megenni egy fele akkora példányt se. A gébek néha tudnak egymással bunkók lenni, de ott se hiszem, hogy kinyírná a másikat.


Nálam volt olyan, hogy a belső szűrő beszívó nyílásán valahogy bement egy szemre egyáltalán nem beférő hal. Szóval érdemes ott is megnézni ahol elvileg nem lehet.


Esetleg kiugráltak. Az akvárium mögött, vagy a világításban nézted?

márc. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen békések mind, pont ezért fura. A gébek egymással rendszeresen rivalizálnak, de felosztották a teret, a többieket csak ritkán kergetik meg, akkor is csak amolyan rámordulás szinten. A tank fedett, kiugrani nem tud senki, a külső szűrő szívóágán garnélarács van, hogy meg ne egyen senki nano halat, a belső szűró meg olyan, hogy abban napokig elél bárki, aki belekerül (Juwel Bioflow), láttam már ki-be úszkálni bele halat, a felső rácson befér, de a darálóig nem tud eljutni, mindkettőt atomjaira bontottam és nem volt benne se élő, se holt. A világítást is végignéztem, ott sincs senki. Asszem kiírom fölé, hogy Bermuda háromszög. :) Mondjuk a neonok az utóbbi időben híztak és fölöttébb elégedetten úszkálnak...
márc. 3. 19:57
 8/8 anonim ***** válasza:
A nagy hal megeszi a kis halat - van is egy ilyen mondás.
márc. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!