Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Aranyhal vagy vitorláshal?

Aranyhal vagy vitorláshal?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ti melyiket ajánlanátok? Nem kezdő vagyok, 4 éve foglalkozom akvarisztikával. Azonban most volt lehetőségem egy nagyobb akváriumra szert tenni, amely 120 literes és régóta vágyam az arany és a vitorláshal. Természetesen tudom, hogy együtt nem tartható, mivel az aranyhal hidegvízi, a vitorláshal pedig melegvízi. Éppen ezért szeretnék egy fajtánál maradni. Ti melyiket ajánlanátok inkább? Illetve az adott halakból 3-4 db kell, hogy jól érezzék magukat, jól tudom?



márc. 7. 19:24
 1/6 anonim válasza:
13%
Nekem vitorlás halakkal sajna sosem volt dolgok ,,kis" akvárium miatt, de aranyhalakkal már többet foglalkoztam. Tudtommal az aranyhal akár egyedül is jól elvan, de mi mindig barátokkal hoztuk. A növényekre figyelj velük oda, mert amit tudnak megesznek, amit nem tudnak enni, azt kirángatják a földből, vagy ami nincs rögzítve szabadgyökeresek azokat lazán kihúzzák a nagyobb testűek. :D
márc. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%

Vitorlásból 1 pár. Tartható több is, de az ivarérettség után a hímek között lesz kis rivalizálás.

Kis szerencsével le is fognak ívni.

Sokkal szebb és aktívabb mint az aranyhal.

Könnyebben is társítható más fajokkal. Egy csapat vörös neonnal, néhány Corydoras kisharcsával, meg egy algázó párral vígan meglennének 120 literben.

márc. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

120 literbe aranyhal semmiképp se, még a vitorlást is meggondolnám. Sajnos ez a méret sem olyan nagy s a vitik mégis csak termetesre (főleg magasra) nőnek.


Ha mindenképp valami dél-amerikai jellegűt akarsz kihozni sügérfélékkel akkor inkább ramirezi vagy valamilyen apistogramma sokkal jobb lenne.

Társfajoknak mehetnek amiket a 2-es is írt s mivel a törpesügérek és cory-k is inkább alul mozognak ezért tudom ajánlani a baltahasú lazacokat/ szekercelazacokat felülre. Bár azért tartsd észben a létszámot, nem kell túltolni, szerintem legfeljebb 2-3 faj bőven jó. Inkább kevesebb faj nagyobb létszámban mint fordítva.

márc. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Vitorláshoz nem értek, de 120 liter kevés az aranyhalhoz. Azt inkább 200-250 litertől ajánlott, nem véletlenül tartják legtöbbször tóban.
márc. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

nekem 360 literben 3 aranyhal van, nem taviak, hanem ilyen designer aranyhalak (fátyolfarkú, oroszlánfejű), és nem érzem, hogy ez túl nagy nekik, sőt!

Nem szeretnek egyedül lenni, többen szeretnek, legalább 2-3 kell belőlük. 120 l az addig elég nekik, amig kicsik!

márc. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Barnabas333 ***** válasza:
100%
Inkább vitorlás, de 120literbe maximum egy pár. Én a 140-180literbe se teszem bele őket...Sokkal jobban járnál egy szép rajhallal, pl. Vörös karcsú márna. Azok mellé belefér még ramirezi, panda harcsa. Szerintem.
márc. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!