Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mekkora az ideális akvárium...

Mekkora az ideális akvárium méret 2 aranyhalnak?

Figyelt kérdés

ápr. 18. 16:15
 1/10 anonim válasza:
77%
ápr. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
8
ápr. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
22%
700 liter körül. Ha meg tavi aranyhal, akkor 2500 liter minimum.
ápr. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
22%
800-900 liter, de az 1000-1200 még jobb. Annyi, hogy emeletre, ha nincs megfelelő alátámasztás, ne rakd, mert az 1200 liter vizet nem biztos, hogy bírni fogja. Nagy hely kell nekik, mert nagyra nőnek.
ápr. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%

Társaságkedvelőek, (a hiedelemmel ellentétben) ha nagy raj nem is szükséges, de egy 3-4-5 fős társaságban sokkal jobban érzik magukat.

2 db-nak végülis nem kell olyan nagy aksi, de ez attól is függ, milyen alfaj. Ha a nyúlánkabb nagyobb testű "eredetibb" változat, akkor 200 l-t mondanék. Ha ez a fátyolos, amelyik alig bír úszni, 160 liter annak is kéne, mert ha sokára is, de az is meg bír nőni brutál nagyra.

ápr. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
4-es vagyok, miért lettem ennyire lepontozva?
ápr. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

6/6


Lehet félreértetted a kérdésemet. Nem kerti tóra gondoltam, hanem akváriumra. 2 aranyhalnak 800-900 literes akvárium? Az internetes oldalon, amit az első belinkelt 200 liter van írva

ápr. 18. 17:59
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
300 liter kettő aranyhalhoz, legalább. Ha nagyobb akváriumod van, az se baj, jobb, ha van elég helyük mozogni. Főleg, egy aranyhal nagyra nőhet.
ápr. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Szerintem is minimum 2-300 liter. Legalább is 200 liter alatt nincs értelme aranyhalazni. 2 pedig nem elég mert ahogy írták társas, minimum 3-4 kellene s azokhoz máris dukál egy bő 200+ akva. Nyilván minél nagyobb annál jobb.


Természetesen ez csak a gombóctestű, “akváriumi” változatokra érvényes. Az áramvonalas, “tavi” aranyhalak (s minden ami inkább azokhoz áll közelebb) szerintem nem is valók akváriumba. Azok sokkal jobban mutatnak egy jóval tágasabb kerti tóban.


Plusz extra erős szűrés (mármint hatalmas szűrőfelületű) is kelleni fog mert ők sokat piszkítanak, ennek tetejébe kevés növény marad meg mellettük. Na meg ha olyan helyen van az akva akkor egy stabil hűtést is ki kell találni.


Szóval az aranyhalazás olyan ,hogy ha jól akarod csinálni akkor nem kezdőknek való dolog, már csak az esetleges extra kiadások miatt sem, inkább aranyhal-fanatikusok ágazata. Szóval felvetődik a kérdés ,hogy miért szeretnél aranyhalakat? Nem feltétlenül lebeszélni akarlak, csak ekkora méretben tartható ezer másik faj amik mellett lehetne normálisan növényezni vagy épp szerényebb szűréssel is boldogulni stb.

ápr. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem évek óta van 3 db egy 360 literes akváriumban. Nem tavi halak, hanem ilyen designer aranyhalak. fátyolfarkú, oroszlánfejű.

Nálam az alagsorban van az akva, a hobbi szobában, mert ott nyáron sincs több 22-23 foknál, és a meleget nem bírják!

Illetve számíts rá, hogy nagyon kevés növény életképes náluk! Nálam hólyagos vízikehely és anubias van! A puhább dolgokat felzabálják! Veszek nekik külön átokhínárt, mert az olcsóbb, és azt direkt kajának adom.

Illetve folyton túrnak ásnak, átrendezik az akvát!

Nekem folyamatos dilemma a meglétük, mert egy ekkora nagy akvát sokkal szebben is meg lehetne csinálni! Inkább én tartanák benne egy vitorlás párt, egy nagy vörös neon rajt meg panda páncélosokat! Sokkal szebbre meg lehetne csinálni.

De ezeket a halakat én örököltem, vannak vagy 10-12 évesek, a szívemhez nőttek! És ők is érdeklődnek, odaúsznak az üveghez, ha megyek hozzájuk, nézem őket, ők meg néznek engem! Szóval szeretem őket!

De ha ők majd meghalnak, nem lesz többé aranyhalam.

ápr. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!