Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Segítség, a törpe tarisznyarák...

Segítség, a törpe tarisznyarákommal nem tudom mi lett (részletesen lent)?

Figyelt kérdés
Eddig minden rendben volt és szerette is a helyét, azonban most, mire hazajöttem a hátán feküdt, mintha felfordult volna. Utána visszafordítottam mert reménykedek benne h nincs semmi különös baja. De nem reagált különösen arra sem hogy hozzányúltam. Mikor felállítottam akkor látom hogy mintha hébe-hóba még mozogna a szája és a kopotyúja. Talán ez vedlés? Vagy valami komolyabb baj van ???
2010. nov. 3. 16:27
 1/1 anonim ***** válasza:

Vedd ki a vízből, és tedd bele valamibe, de úgy, hogy csak a térdéig érjen a víz. Szóval olyan 5mm magas vízbe rakd, abba nem tud felborulni. Aztán minden nap cseréld friss vízzel azt a kis pici vizét. 3-4 nap alatt helyre fog jönni. Meg adjál neki kaját is.


A miénk is ezt csinálta, nekünk kettő volt, összeverekedtek, aztán az egyik felborulgatott a nagy vízben, és akkor barátom így külön rakta kis vízbe és meggyógyult. Aztán visszaraktuk a nagy akváriumba és utána már jól volt.


Hosszú távon pedig a helyén legyen neki kimászó kő, amin ki tud menni a szárazra, mert sokszor kimegy napozni :) egy kő tetejére pl. (mészkő nem jó) vasfa is jó éllére állítva.

2010. nov. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!