Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van aki saját kezűleg készíti...

Van aki saját kezűleg készíti a halai kajáját?

Figyelt kérdés

Gondoltam unalomból megpróbálkoznék vele és alkalmanként adnék nekik házit is.

De nem tudom,hogy menyire lenne oldódó a vízben amit készítek,mert nem lenne jó,ha egyből szét oszlana.


2010. nov. 4. 18:17
 1/4 anonim válasza:
mennyire sajátkezüleg?h te termelnéd? :D Én ugy szoktam h nem keveréket veszek hanem simátt pl kukacot vagy lárvát és azokat keverem és variálom h ne ugyanaz legyen,így készítem magam
2010. nov. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Olyanra gondoltam,hogy én gyártok nekik otthonn található cuccokból.

Erről a neten sok mindent nem találni magyarul pedig csak egy írást dob ki a google,de angulul is főleg zselatinos cuccot készítenek.

Sebaj max kísérletezek kiszárítok pár dolgot porrá örlöm majd tésztát gyúrok belőle és azt mégegyszer kiszárítom majd akkorára töröm,hogy megtudják enni a halak.

Úgyis van egy üres akváriumom és 2 darab elpusztíthatatlan kárászom majd rajtuk kísérletezek.

2010. nov. 4. 18:53
 3/4 anonim ***** válasza:
Adj nekik halat enni. De nem sütve és nem olajos halat. Mondjuk a fagyasztott heck az jó :)
2010. nov. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Salx Narval ***** válasza:
Májat, szívet,is adhatsz.Le kell szedni a zsíros részeket és fagyasztás után egy sajtreszelővel le kell reszelni.10-15 perc áztatás után lecsepegteted,porciózod és visszafagyasztod.2-3 naponta adható.Növényi eledelnek,saláta,spenót,gyermekláncfű,kamillavirág,tök ( más összetételű is lehet ) alapos mosás után, forrázás kb 2 perc aprítás, ill reszelés, porciózás, fagyasztás.Ha van nyersanyag, akkor fagyasztás nélkül, kis adagban is elkészíthető 1-2 napig eláll igy is a hűtőben.Planktonhálóval a folyók, tavak vizéből szűrhetsz planktonállatokat. Én ezeket jól átmosom egy szűrőn és kiszárítom.Nyáron a bolhát tenyésztem is és élve adom.Néha lehártyázott és forrázott ikrát és halhús reszeléket is adok.A legtöbb hal szereti ezeket a kajákat, de válogatósak is vannak.:D A szívet, májat, élő vízibolhát, mindegyik megeszi.Hirtelen ezek jutottak eszembe.A zöldségfélékkel érdemes egy próbaetetést végezni és azokból elkészíteni a kaját, amelyeket a tieid szeretnek.Itt a tökszezon, az ancik szeretik majszolgatni, én forrázva adom, nagyobb darabban.
2010. nov. 5. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!