Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen gyakran ajzat porszívóz...

Milyen gyakran ajzat porszívózól? Vízen úszó moha közül hogy szeded ki a kaját?

Figyelt kérdés
2010. nov. 4. 21:33
 1/5 anonim ***** válasza:
24%

Igazából ez attól függ, mennyi halad van. Kevés halnál elég 2 hetente, szal amikor már sárga vagy büdösödik a víz, akkor vízcserével együtt porszívozni is érdemes.


Sok hal esetében lehet hetente is. Az azért látszik hogy kb mikor van szükség rá.


Ha vizen úszik a moha, akkor kiveszed és lemosod a csap alatt, az a legegyszerűbb.

2010. nov. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Első: az már régen rossz ha sárgul meg büdösödik a víz. Ez akkor fordul elő ha nincs szűrő, levegőztető és nincs vízmozgás...nálad így van?


Amúgy heti vízcserekor megcsinálhatod, amennyi víz kimegy az aljzatporszívózással, annyi általában elég szokott lenni vízcserének (kb. 30%).

2010. nov. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
nem tudom, gyere ide és nézd meg :)
2010. nov. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem tudod, hogy van-e szűrőd és levegőztetőd? Az érdekes :)
2010. nov. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Általában szokott lenni, de nem mindegyikbe.

Több növényes akváriumom van. Most éppen 3db, de volt mikor 6db volt. Amelyikbe sok a vasfa, abban hamarabb sárgul a víz. Amelyikben túl sok volt a fény, az zöld algásodott, emiatt 3 naponta cseréltem a vizet benne, aztán lecseréltem a fényt kissebbre és de így már elég 2 hetente takarítanom. Amibe meg vannak halak, az attól függ mennyit takarítom, hogy mennyit adok nekik enni, ill hogy mennyi hal van benne, mekkorák és mennyit kakálnak.

Ha sokan vannak és sok kaját kapnak, akkor sűrűbben.

Nem megadott időközönként takarítok, hanem akkor ha már látom hogy szükség van rá, de azért 2 hetente szoktam egy kis vízcserét csinálni és olyankor porszívózók is, akkor is ha nem látok változást.

2010. nov. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!