Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek mi lehet a bajuk?...

Szerintetek mi lehet a bajuk? (Xifók)

Figyelt kérdés

Xifóim pikkelyén fehér foltok jelentek meg, messzebbről nézve mintha penész lenne, de nem a szája körül, hanem oldalt pöttyös, illetve az egyiknek a szája körül is van. Úgy tűnik, h terjed; tegnapelőtt cseréltem le az egész akvárium vizét (96l) és használtam előkészítő oldatot továbbá egy általános fertőtlenítőt is.


kettő meghalt víztisztítás előtt, ezért is használtam plusz fertőtlenítőt. De azok csak fel voltak puffadva, nem így néztek ki.


2010. nov. 8. 16:36
 1/10 A kérdező kommentje:
a foltok olyan hártyának tűnnek
2010. nov. 8. 16:37
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Sztem mindjárt jön Murr, és megmondja hogy mi baja van. :) Lehetségesnek találom, hogy darakór, bár egyáltalán nem biztos.
2010. nov. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
egy évesek a halak, de köszi
2010. nov. 8. 17:01
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Darakórnak vagy halpenésznek tűnik, nem tudom pontosan milyenek azok a pöttyök. De hátha ír neked Murr, ő nagyon vágja a témát :)
2010. nov. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

nincs jó gépem, csak mobillal sikerült ilyet készíteni, de folyton bemozdulnak:


[link]


[link]


[link]

2010. nov. 8. 18:55
 6/10 anonim ***** válasza:

Ohh, most értem haza, de kedvesek vagytok, ezen nagyot röhögtem :D

A kollégák jól mondják, a darakór valószínű, viszont a felpuffadt has miatt akár hasvízkór is lehet, ezek a parazitás, bakteriális fertőzések egyszerre jelentkezhetnek a legyengült halaknál. Az egész víz lecserélése nem volt jó ötlet, ilyenkor a stressz és a környezet változása sokat ronthat a helyzeten. Sajnos ha elindult a halpusztulás akkor már nehéz megmenteni a halakat, de a kezelés megemelt hőmérséklet (a xiphok 28-29 celsiusig tolerálják), 1 evőkanál jódmentes só/10 liter víz, valamint ami nekem bevált az a sera costapur, használati utasítás szerint adagolva. A parakill turbót is eredményesen használják. Sok szerencsét a kezeléshez!

2010. nov. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Azért itt nézz még szét, mert a képeken nem nagyon látszik, esetleg szájhab, halpenész is lehet. Próbáld meg pontosan beazonosítani, mert csak akkor tudod kezelni, ha megvan mi a probléma.

[link]

2010. nov. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszönöm
2010. nov. 8. 19:59
 9/10 Salx Narval ***** válasza:
100%
Igen ez bőrfertőzés, amit kezelés híján követett a hasvízkór is.Nagyon fontos dolog 1-2 hetente a 20-30%-os vízcsere és a talajtakarítás.Ezen az oldalon megtalálod a gyógyszereket és olvashatsz a betegségekről is.Jól írja Murr több fajta kórokozóról van szó. [link]
2010. nov. 9. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Salx Narval ***** válasza:
2010. nov. 9. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!