Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy 40 literes akváriumban...

Egy 40 literes akváriumban nem lesz semmi bajuk a halaknak ha beteszek egy 12 vattos lámpát?

Figyelt kérdés
2011. szept. 28. 22:10
 1/8 anonim ***** válasza:
250W alatt sem lenne, de mi az a vatt?
2011. szept. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem lesz, az nem sok fény.
2011. szept. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szia fontos lenne tudni hogy milyen a lámpa. Körte, neon? vagy led? Ugyanis ledből a 12 watt már azért jól világít a fénycsőböl a 15 w az épp elég hajszál híján, szépen tükröződő saválló burkolatban. Viszont egy 12 wattos körtét már nembiztos hogy elégnek találnék. Viszont egy azaz két energiatakarékos fénycsőnek (körtének) hasonló burkolatot készítenék mint egy neoncsőnek, két végén beleraknám a foglalatot, közepére pedig szintén saválóból hegesztenék bele egy fényvetőt. Utána már csak a fénycső színére kellene figyelni. Persze azért hogy jó legyen a halaknak is, és a növényeknek is. Ja. Számtalan lehetőség van.
2011. szept. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ti belevezetitek az áramot az akváriumba? :D Nem féltek hogy lopják a halak az áramot? még jó hogy nincs hajuk a halaknak... a hajszárító veszélyes! :P
2011. szept. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Bele ne tedd, nemhogy a halaknak, még neked is lesz bajod.

Ha csak fölé gondolod, akkor simma izzót ne tegyél, hanem daylight megnevezésű energiatakarékosat. Az alatt közvetlenül megél néhány növény.

2011. szept. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Jah, én úgy értettem, hogy fölé rakja. Meg se fordult a fejemben, hogy létezik olyan eszetlen ember, aki beleteszi a vízbe a lámpát, hogy megrázza. Bár a vízalatti neont azt lehet, az vízálló, de hát a többi nem az :)
2011. szept. 29. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem vagyok se eszetlen se hülye.Fel érem ésszel,hogy vízbe nem lehet lámpát rakni.Az akvárium fedelére akartam tenni.
2011. szept. 29. 09:06
 8/8 anonim ***** válasza:
:D
2011. szept. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!