Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nitrátmegkötő műgyanta _VS_den...

Nitrátmegkötő műgyanta _VS_denitrifikátor?

Figyelt kérdés

A denitrifikátorról az akvarista.hu-n olvastam a műgyantát pedig egy online boltban láttam.

Még kezdő vagyok de ha jól értem a dolgot akkor mind kettőnek egy a célja.

Ebből jött le nekem az a kérdés,hogy minek bajlódik valaki egy ilyen gépezet megalkotásán ha ott az egyszerűen használható műgyanta ami regenerálható.

Bár arra kiváncsi lennék,hogy hányszor lehet regenerálni?


2010. nov. 11. 21:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Elég sokszor ahhoz, hogy teljesen értelmetlen legyen denitrifikátor használata.

Természetesen belekalkulálva a hatásfokukat is, ahol a denitrifikáló fényévekre kullog a Szat mögött.

A denitrifikátor működtetésével egyéb gondok is felmerülnek, de ezek bonyolult összefüggések ahhoz, hogy itt végig kémiázzam az egészet.

Szóval : Szat nitrát megkötő vs. denitrifikátor ? A kettő közül vitán felül áll, hogy a műgyanta.

Egyébként meg egyik se. Részemről maradok a rendszeres részleges vízcserénél. A Szat tényleg sokat dob a látványon, ezért jó cucc, de a felgyülemlett nitrát problémát a vízcsere is megoldja.

2010. nov. 12. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Értem és még meglátom a dolgot,mert ha,hasznos lehet beszerzek egyet de természetesen a vízcsere is fontos mellette mert azért más anyagok is felgyülemlenek mint a nitrát idővel szerintem.

Mivel elég sok növényt tervezek ezért túlságban nem csökkenthetem a nitrátot,de attól ez még segíthet,hogy tisztább legyen a vízem.

2010. nov. 12. 08:36
 3/3 Salx Narval ***** válasza:
Teljes mértékben egyet értek az első válaszadóval.Minden tiszteletem ellenére, egy kicsit túllihegik némelyek az akvarisztikát.Nem vitatom, fontos a jó és tiszta víz, de ez másképp is biztosítható.Ritka az olyan ivóvíz amit alapból nitrátmentesíteni kellene.Én ugyan használok műgyantát a víz lágyítására és jónak is tartom erre a célra, de a heti részleges vízcserét így is csinálni kell.Én 5kg gyantán (30literes saválló tartály ) folyatom át a csapvizet, ami közvetlenül az akváriumba folyik.Fél évente kell regenerálni 1kg konyhasóval.Ez egy olasz gyanta és az ipari kávéfőző gépek vízkővédelmére és a kávéolaj intenzívebb kicsapatására fejlesztették ki. A változó és az állandó keménységet is csökkenti.Csepegtetős átfolyással,jó minőségű ionizált vizet állít elő 0-1 Nk.Én az átfolyás sebességével állítom be kb 6 nk-t. Nekem kb 5-6 nk és 6,5-6 PH kell.1kg 1000 Ft.Akvarisztikai célra, 10 éven túl is kiválóan használható.Én csak ajánlani tudom mindenkinek. Pillanatok alatt, nagy mennyiségű akvárium és ívatóvíz előállítható vele, igény szerinti nk-ra.Vasalókba,aksiba,stb is jó.
2010. nov. 13. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!