Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan tudok tökéletes buborék...

Nano Dream kérdése:

Hogyan tudok tökéletes buborékmentes műgyantát létrehozni?

Figyelt kérdés

Hogyan tudnék egy ilyet elkészíteni? Lépésről lépésre le tudná valaki írni?

[link]



2012. jan. 17. 20:26
 1/1 fúróferkó ***** válasza:

Ezek "akrilüveg",minden napi nevén plexiből készülnek.Annak idején az ilyent úgy csináltuk a gyárban,hogy "szereztünk" onnan,ahol sok volt a plexi monomerjéből,úgy emlékszem metil-metakrillát a neve.Ez egy átlátszó szirupszerű anyag.Nagyon kicsi mennyiségű nedves grízszerű anyagot ,a "gyorsító"is kellett hozzá keverni.

Simafalú üvegedény volt forma. Ha szép lassan lett az anyag beöntve,úgy,hogy a tárgy a szirup közepére kerüljön,akkor buborékmentesre sikerült.

Utolsó ellenőrzés után,a biztos buborékmentesség miatt vákuumedénybe tettem.A polimerizáció befejeződése után az üvegedénytől megszabadítottam és végső alakra formázva,javítva a pulírozással befejeztem.

Na igen ,honnan szerzel monomert?

Ha itt megmondom sokan megtudják.))De a boltban lehet kapni 2 komponenses kiöntő műgyantákat.Nem biztos ,hogy ugyanolyan szép átlátszó mint a plexi.

2012. jan. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!