Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért pusztul el egy idő után...

Doruss kérdése:

Miért pusztul el egy idő után minden akváriumi növényem?

Figyelt kérdés

54 literes akváriumom van. Régebben cserepes növényeim voltak, mindegyik néhány hónap alatt elpusztult, folyton újat kellett vennem.

Mostmár JBL táptalajba beültetett növényeim vannak, és folyton elpusztulnak, úgy néz ki, hogy lekopaszodnak (és nem a halak meg csigák eszik le) és így vhogy szétmállanak.

Rendszeresen takarítom az akvit, a hő állandó és a vít minden értéke normális. Mit csináljak, hogy ne pusztuljanak el folyton a növények?

Valami növénytáp segítene? Ha igen, milyen, és mennyibe kerül?

Előre is köszönöm!


2010. nov. 14. 14:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Milyen világításod van? Hány wattos? És milyen növényekről van szó? Hínárfélék, crypto, anubias család, pontosíts egy kicsit!
2010. nov. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
11W-os izzó van benne, azt, hogy milyenek a növényeim, nem tudom. Sok féle szokott lenni, de sajnos nem tudom a nevüket. Van olyan, ami úgy néz ki, mindt a fű, meg van ilyen kis tűlevelű. Most másmilyen nincs, mert a többi elpusztult, de már ezek is kezdenek "kopaszodni".
2010. nov. 14. 14:22
 3/13 anonim ***** válasza:

Izzó vagy neoncső?

Mert nem mindegy! (sajnos)

A hagyományos körte izzók erre a célra nem megfelelőek, mert nem tudnak bizonyos spektrumú fényt kibocsátani, ami pedig a növényeidnek kellene... Neoncsőből sem mindegy hogy milyet teszel bele. :(


Ha nagyon rá akarsz cuppani a növényes témára ajánlok egy oldalt: akvakertesz.hu rengeteg ötlet és írás, csak győzd végigolvasni :)


Csak nehogy te is növényfejű legyél :D

2010. nov. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Neoncső, 11W-os neoncső. Nem vagyok növénymániás nem is akarok az lenni, de részben a növényektől szép egy akvárium :)

Köszi a linket, majd átolvasom! :D

2010. nov. 14. 14:37
 5/13 anonim ***** válasza:

11 wat kevés, kellene mellé legalább még egy ekkora. A színhőmérséklete sem mindegy, 6-7000 Kelvin a megfelelő. Ezt az adatot, ha sima boltban veszed nagyon nehéz kierőszakolni az eladóktól, ezért hidegfehéret kell keresni, azt tudnak adni. A daylight megnevezésű mégjobb, de emiatt is ufónak nézhetnek egyes boltokban. Természetesen ha akvarisztikai kereskedésben veszed, akkor ilyen problémád nem lesz, csak az viszonyleg drága.


A másik pedig a megfelelő növények kiválasztása. Szívósabb fajokat érdemes venned:

[link]

[link]

[link]

[link]

2010. nov. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
46%

A gyári világítás teljesen alkalmatlan az 54-esben növény tartásra. Sajna kell csinálnod egy tetőt, vagy a mostaniba valahogy belegyógyítani még fény forrást, és még úgy is csak árnyéktűrő növényeket tarthatsz. Nagy fényigényű növényeknek kb.60 W világítás kéne.

Tápozni is mindenképpen kell, ha sok halad van, nyilván valamennyit azok is trágyáznak, de néha egy kis gyökértáp, vagy valami olcsó folyékony tápoldat sokat segíthet.

2010. nov. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

60 Watt nem sok a halaknak? A mostani 11 Wattoshoz képest nagyon soknak tűnik...

Amúgy van egy növényem, aminek ilyen nagyobb levelei vannak csak azt elfelejtettem leírni, az már évek óta megvan, szóval elég szívós, viszont a többi mind elpusztult...

Köszönöm a válaszokat!

2010. nov. 14. 18:34
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ehhez a világításhoz a legjobb a törpe anubias és a jávai moha.Mind a kettő jó kis akváriumba, és jól elvannak gyenge világításban.Nekem ezek váltak be "félhomályban".
2010. nov. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A legtöbb halnak valóban sok, de egy fényigényes növénynek kell kb. 1 W/L. Plusz profi, és brutál tápozás, co2 adagolás stb.

ezért kell jól megválogatni a növényeket.

A medence nagysága, és geometriája is meghatározza a fény mennyiségét, a világítást ért felület függvényében. Ez nem egyenesen arányos az aki méretéve, hanem exponenciális összefüggés van köztük, de ezt ide most sok leírni.

A lényeg, hogy nagyon fényigényes növényeknek kb. 100 L körül kell 1 W/L. alatta fokozatosan több, fölötte minél nagyobb, annál kevesebb. 200-nál 0,7 W/L

Átlag, vagy árnyéktűrő növényekkel ennek a felével is szép sikereket lehet elérni.

2010. nov. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Megint én vagyok.

[link]

A lap alján kalkulátor, a gallont át kell váltani literre.

Ez a legfényigényesebbnek is elég.

2010. nov. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!