Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért pusztul el egy idő után...

Doruss kérdése:

Miért pusztul el egy idő után minden akváriumi növényem?

Figyelt kérdés

54 literes akváriumom van. Régebben cserepes növényeim voltak, mindegyik néhány hónap alatt elpusztult, folyton újat kellett vennem.

Mostmár JBL táptalajba beültetett növényeim vannak, és folyton elpusztulnak, úgy néz ki, hogy lekopaszodnak (és nem a halak meg csigák eszik le) és így vhogy szétmállanak.

Rendszeresen takarítom az akvit, a hő állandó és a vít minden értéke normális. Mit csináljak, hogy ne pusztuljanak el folyton a növények?

Valami növénytáp segítene? Ha igen, milyen, és mennyibe kerül?

Előre is köszönöm!


2010. nov. 14. 14:15
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Igen, 50-60Watt kb jó a növényeknek.

Én csináltam egyszer ilyen világítást, de hamar zöld algás lett az egész akvárium, mert az a nagy fény nem csak a növényeknek, hanem az algáknak is kedvezett.


De láthatóan elkezdtek a nagy fénytől a növények fotoszintetizálni. Ez abból látszott, hogy amint felkapcsolódott a lámpa, tele lett minden növény apró buborékokkal és a buborékok mentek fölfelé. Szóval egy ilyen fénytől elég keményen termelik a növények az oxigént.


Tehát ha jól buborékozik a növény, akkor kb jó a fény.


A növények oxigént adnak le, CO2-t vesznek fel a vízből, azaz csak vennének, de ha a vízben nincs CO2, akkor nem tudnak és elsárgulnak.


CO2-t termelnek a halak, és ha sok a hal, akkor az többet termel.


Ha meg nincs benne hal, akkor lehet nyomatni bele CO2-t, 1 kanál élesztőt rakni 1 liter vízbe, 2 literes flakonba tenni, abból kivezetni egy csövet, kupakjába fúrni lukat, vékony cső bele, meg körberagasztani FBS-el, hogy jól zárjon, és a cső végét belógatni az akváriumba.

Sőt még a cső végére mehet egy porlasztó is.

Így ahogy erjed az élesztő, megnő a nyomás a palackban, és a csövön szépen átmegy a vízbe a CO2.


Csak ezzel az élesztős CO2-vel vigyázni kell, mert ha vannak halak, azokat még ki is nyírhatod azzal ha túl sok CO2-t engedsz a vízbe. Megfulladhatnak tőle. Pl ha felmennek a víz tetejére tátogni, akkor ott már baj van, akkor ki kell venni a CO2-t.


És emellé még lehet venni folyékony növénytápot is, és azt öntögetni a vízbe, de a tápozás is kedvez a zöld algáknak egyébként.



Mellesleg a legegyszerűbb az lenne, ha nem vennél különleges növényeket, csak anubias, vizipáfrány, jávai moha.. tehát olyanokat, aminek nem kell CO2, és nem kell nagy fény, szal igénytelen növényeket kell választani, az biztos hogy szép marad hosszú távon is. Ezekkel biztos hogy nem lenne gondod, ez még táptalaj nélkül is megmarad.


Gondolom volt 1-2 növényed ami még nem döglött ki úgy 2 hónap alatt. Hát ugyanolyanból vegyél akkor többet.

2010. nov. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
hja bocs, a cukrot kihagytam, szóval cukor+élesztő+víz kell a palackba, ha csinálsz ilyen CO2-s marhaságot.
2010. nov. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
és ha még egy vízzel telipalackot beépítesz a rendszerbe, akkor tuti megszűri a bacis co2-t illetve "balaestek" esetén (pl, ha felborul) nem nyomja bele a bacis trutymós vizet az akváriumba :)
2010. nov. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!