Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Márkás fénycső vagy nem...

Márkás fénycső vagy nem márkás ami olcsóbb és elvileg ugyanazt tudja?

Figyelt kérdés
Csak mert pl egy sera csó biztos szép és jó de vannak más csövek is ugyanazt a célt szolgálják és egy sera cső árán vehetek 3 darabot is de 2 biztosan és még ha gyakrabban is kell cserélni akkor sem hiszem,hogy többe kerülne.
2010. nov. 16. 08:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Persze, én sem használok sera csöveket, a tungsram is gyárt ugyan olyan (vagy akár jobb) akvarisztikai csöveket az ára töredékéért:

[link]

Egyedül a színmelegség (Kelvin) és a fényerő számít, ezt pedig nem csak egy akvarisztikai cég tudja biztosítani. Kis utánajárással sokat lehet spórolni.

2010. nov. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Frontosa ***** válasza:

Murrnak igaza van.

A fénycső kérdés egy kicsit túlmisztifikált. ,,Márkás" fénycsöveknek akkor Van jelentősége ha ki akarod emelni a halak színei vagy ha a növényeknek kell. Pl. Kékes hatású fénycső: Hagen Power Glo, Sera Blue Sky - 4000-4500Ft a 90 centis. Ezek 12-18000 K-sek, főleg afrikai sügerekhez teljes csőnek, tengeri akváriumhoz kiegészítő csőnek valók. Diszkoszokhoz, növényes akihoz, Dél-Amerikai biotóphoz a kicsit lilás árnyalatú, teljes fényspekrtumú csövek illenek. Pl. Philips Aquarelle, Sílvania Aquastar kb. 3500Ft. Nekem pl. A Sügeres akváriumhoz elöl Blue Sky, Hátul Sylvania Aquastar csövek vannak, a Sylvania kiemeli a 3 D hátteret, és akár teljes egyedüli csőnek is használható, a Sera meg szép kékes hatást kiemeli a sügereknél. De ha a semleges szineket kedveled, akkor a 4-6000 K-s cső elég, ezeket a napfényhez tudnám hasonlítani, illetve általában sötétebb, vörösebb tónust adnak. P.: Hagen Sun Glo ,,Márkás" csöveknél ezek 2-4000 között mozognak. Nagyon jók pl. a JBL csövek is, de az más árkategória. Növényes akinál számolj literenként kb. 0.8-1 wattot, kivéve ha alacsony fényigényű növényeid vannak (pl. Anibias). Ja és a csöveket célszerű legalább évente cserélni (növényes akinál gyakrabban), holott általában 5-10000 üzemórát bírnak papíron. De olcsóbb csövek is tudnak olyan vagy hasonló fényerőt és színmélységet adni csak legalább a Kelvin-t érdemes figyelni. Egy 10000 K-s akvrisztikai cső és egy 10000 K-s sima cső között nincs akkora különbség, amit az ár indokolna. Üdv

2010. nov. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat igazán sokat megtudtam belőle még beleásom magam ebbe a témába már olvasgattam fénycső ügyben,de egyszerre túl sok infó volt ,hogy hosszú távon megjegyezzem úgyhogy neki ugrok mégegyszer és meglátom,hogy mi lesz.
2010. nov. 18. 11:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!