Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha a levegőcsövet simán...

Ha a levegőcsövet simán összekötöm a belső szűrővel az jó?

Figyelt kérdés
Van egy belső szűrőm, ez a hagyományos amihez van egy kis műanyag cső amin szívja a levegőt, így szűr és buborékol is. Tehát ha ezt a levegőcsövet: [link] hozzákötöm akkor az rendben van és fog működni??
2010. nov. 17. 20:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Miért akarsz rákötni ilyen csövet? Légpumpával szeretnéd használni? Mert ha önmagában levegőztetős (tehát a tetején van egy kis szelep amin szívja a levegőt) akkor felesleges ezt a csövet rátenned, mert nem jutna át annyi levegő. Vagy nem értem mit akarsz a csővel :)
2010. nov. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ezt én sem értem. Ha van egy belső szűrőd, aminek van légbeszívó ága is, akkor arra rádughatsz egy ilyen csövet, mondjuk ha az eredeti már elhasználódott, elveszett. Viszont ha légpumpád van, akkor ezt nem kell összekötni a belső szűrővel, hanem egy egyszerű porlasztó kell csak a végére.
2010. nov. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
az lenne hogy ugye van a hagyományos belső szűrő ami szűr és egy kis műanyag csövön közben levegőt szív be. És szeretnék az akváriumba fújó részére kötni egy hosszabb csövet amit végigvezetek az akvárium hátánál kilyukasztgatom és szép hatást kelt ahogy a buborékok hátul szépen sorban jönnek fel... értitek?? :/
2010. nov. 17. 20:53
 4/8 anonim ***** válasza:
Aha, értem. Ehhez nem elég a belső szűrő, nem tudja annyira lenyomni vízzel együtt a levegőt, ráadásul légoszlopod sem lenne. A legvalószínűbb, ami történne, hogy a levegőbeszívó csövön keresztül kinyomja az akváriumvizet. Tehát ez így halott ötlet, ez csak légpumpával oldható meg.
2010. nov. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Jut eszembe, esőztetőt viszont szerelhetsz rá, bár az nem buborékol, de nem rossz látvány és a vízfelszínt is jól, természethűen utánozza.
2010. nov. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mármint a vízfelszínt is természethűen fodrozza.
2010. nov. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
a légpumpáról estleg tudnátok nekem részletesebb leírást adni? mire való, hogyan működik, ár stb előre köszi
2010. nov. 17. 21:36
 8/8 anonim ***** válasza:

[link]

Például ezek vannak, működése annyi, hogy beszívja a levegőt és az általad linkelt csövön keresztül az akváriumba nyomja. Az ára két dologtól függ: hogy mennyire csendes és hogy milyen mélyre kell a levegőt nyomnia (meg persze van több kimenetes változat, ipari, stb., de ez itt most lényegtelen). Ezt a légfüggönyt ilyen pumpával tudod megoldani, a gumicső végére egy hosszúkás porlasztókövet kell szerelned.

2010. nov. 17. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!