Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért van az, hogy 2-3 naponta...

Miért van az, hogy 2-3 naponta kell a szűrőmet tisztítani?

Figyelt kérdés
Annyira eldugul,hogy csak búg. A szűrőm fajtája: Aqua Nova NBF-300 (300 liter/óra), szivacsos és egy 54 literes akváriumba van, olyan 15 növénnyel együtt.
2010. nov. 21. 20:12
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia.

Valószínű túl van terhelve a víz az akváriumban( sok etetés, sok hal), egy szűrőnek kb. egy hónap ki kell bírni takarítás nélkül

üdv: peter

2010. nov. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Kérdés,hogy akkor cseréljem nagyobbra a szűrőmet vagy vegyek ki pár halat a vízből? Az túletetés nem valószínű,mert napi 2x adok és keveset.
2010. nov. 21. 20:24
 3/10 anonim ***** válasza:
Sajnos ez nem egy top minőségű szűrő, nagyon kicsi a tartálya és valószínűleg le van terhelve az akváriumod. Figyelj jobban az etetésre, talajporszívózz, ha tudod cseréld le egy jobbra.
2010. nov. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Hány halad van?

Ha megteheted vegyél nagyobbat igen, de az sem biztos, hogy megoldás, mert bármilyen nagyot nem vehetsz egy ekkora akváriumba.

2010. nov. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Murrnak válaszolva:

7 guppi,9 neon és 4 páncélos harcsa


Egy tipp,hogy milyen szűrőt szerezzek be,gondolok itt a teljesítményre és a liter/óra tulajdonságra.


Köszi a segítséget.

2010. nov. 21. 21:00
 6/10 anonim ***** válasza:
Például az eheim aquaball sorozat nagyon jó (mondjuk a 130-as), de drága is, az árán már lassan egy külsőszűrőt is tudsz venni. Vagy ugyanúgy Eheim pickup 2012. Persze más is jó lehet, ez már tényleg a top, az a lényeg, hogy nagyobb szűrőtartálya legyen.
2010. nov. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségedet. Akkor keresek egy nagyobb tartályos szűrőt.
2010. nov. 21. 21:23
 8/10 Salx Narval ***** válasza:
Talán annyit tennék hozzá az előttem leírtakhoz, hogy etetéskor mindig kapcsold ki a szűrőt, lehet, hogy beszívja a kaját és azért tömítődik el ilyen hamar.Az elöregedett szivacs is hamarabb telítődik.Tudom, hogy ez az ajánlott méret a te akváriumodhoz, de én is kicsinek tartom.
2010. nov. 22. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Frontosa ***** válasza:
100%

A szűrővel van a baj. Ajánlom az Eheim Pick Up 2010-et. Kb 6000,-Ft, de magas minőséget képvisel. Kapsz hozzá garanciát, nagyon halk, könnyen tisztítható és keveset fogyaszt. Nekem több is van. A javasolt akvárium méretet oszd el 2-vel és akkor nem tévedhetsz. =) 2010 - 60-160 literig, 2012 - 160-200 literig. Természetesen jó a nagyobb 2012 is, de ehhez az akváriumhoz a kisebb is bőven elég lesz. Vagy ha maximalista vagy vegyél egy külső szűrőt, pl. Tetratec, Jbl, de az egy 20-as és ekkore akváriumhoz nélkülözhető.

Remélem segítettem

Üdv,

2010. nov. 22. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Frontosa-nak válasz:


Köszönöm a bő tájékoztatást és segítséget. Akkor megcélzom a Eheim Pick Up 2010-et.

Az ilyen segítségekkel sokkal könnyebb a kezdőknek az előbbre jutás.

Üdv

2010. nov. 23. 21:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!