Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy lehet a sneciket szaporít...

Hogy lehet a sneciket szaporítani otthon? Milyen a szaporodáshoz megfelelő tartási körülmény? Vízhő, kaja, ilyenekre gondolok.

Figyelt kérdés
2010. nov. 23. 21:22
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
olvasgass...
2010. nov. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem sehogy, mivel ez egy kényes, vadon élő halfaj. Egyrészt hatalmas akvárium kellene a tartásukhoz, másrészt szerintem náluk az ívás csak tavasszal, megfelelő körülmények között indul be.
2010. nov. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Platypus ***** válasza:

Kifejlett snecit tartani is kihívás, nemhogy szaporítani. Én csak fiatalokat tartottam régen, sokkal kényesebbek mint az átlagos akváriumi hal. Gyanús, hogy teleltetni is kéne ,hogy ívjanak. Akármilyen célra is kell neked a sok kissneci, sokkal egyszerűbb kishálóval kifognod annyit, amennyi kell.


Ha csak tartani szeretnéd, akkor legalább 300 liter kell, mivel akár 20 centire is megnőhet és csapathal. Szeretik az áramló és jól átszellőztetett vizet. 20 fok fölé ne menjen a hőmérséklet, a hideggel viszont semmi bajuk sincs. A lemezes díszhaltápokat és az élő vízibolhát szeretik, amúgy minden kajára rámozdulnak ami a felszínen úszik.

2010. nov. 24. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Salx Narval ***** válasza:
Régebben tartottam vadvízi halakat,nagy akváriumban.Fiatal példányok voltak csak befogva. Tavi és folyami, növények voltak ültetve az akváriumba.Szaporodásra egyedül a naphal mutatott hajlandóságot, de abból sem lett semmi.Ha külön tudom tenni őket, talán sikerülhetett volna.Ha horgászathoz kellene, akkor azt kell, hogy mondjam, nincs semmi értelme foglalkozni a dologgal.Egy megfelelően nagy és felszerelt kerti tóban talán szaporodna némelyik, de akváriumban szinte reménytelen vállalkozás, ha csak nem kihívásnak tekinted és évekig foglalkozol velük.
2010. nov. 24. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!