Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy akvariumot szeretnék de...

Egy akvariumot szeretnék de nem tudom hogy hogy mondjam el otthon?

Figyelt kérdés
Légyszi segitsetek !
2011. jún. 15. 13:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
szeretnék egy akváriumot, így mond!
2011. jún. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Először is, mennyi idős vagy? Megengedhetik a szüleid, hogy kiadjanak most egyszerre 30-40 ezer forintot? Meg tudod csinálni a heti vízcserét, ami 2-3 teli vödör vizet jelent? Kiolvastad már, illetve ki tudod olvasni a Horn-Zsilinszky: Akvarisztika című könyvé, vagy valamilyen szakirodalmat?

Valamilyen állatod van még, illetve volt már?

2011. jún. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Mért, ennyire félsz a szüleidtől?
2011. jún. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Ha meg tudod oldani leg az akvárium megvételét saját pénzedből, az jó kezdet. Szerintem csak akkor hozd fel a témát ha minden nap van rá időd, mert szerintem anélkül meg sem engedik. Ne felejtsd el, te akarod, úgyhogy neked is kell gondoskodnod a halakról, takarítás stb.
2011. jún. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
13 éves vagyok , van egy hörcsögöm , papagájom ( beszélő ) és szeretem gondozni az állatokat :)
2011. jún. 15. 13:37
 6/16 anonim ***** válasza:
0%
jajj nyugi.. az elöttem író túl bonyolítja.. arra az egészre amit ő irt egyszerűbb megoldás van. ahogy az első irta mondod a szüleidnek egyenesen,hogy kérsz egy akváriumot ha lehet...aztán az eladóstól azt kéritek,hogy kezdésnek mondjon egy olyan halfajt ami nemtul drága igénytelen és nagyon szívós.azt ajánlom kicsi akváriummal kezd és kevés hallal majd ha belejössz jöhet az újitás. én 11 évesen keztem ezt teljesen tudatlan voltam de az eladós mindent elmond amit kell.
2011. jún. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Oké xD köszi :D
2011. jún. 15. 13:40
 8/16 anonim ***** válasza:
Igen, tudod rossz szokásom mindent túlbonyolítani :) mások leszólása nélkül is le lehet írni a véleményed, nem gondolod? -.-"
2011. jún. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Cisztellicus válasza:
Úr isten így mond:Anyu apu szeretnék eggy akváriumot megkaphatom? vagy hasonló változatok
2011. jún. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Hát, az én kérdéseimre nem válaszoltál (csak részben), de sebaj. Azt tudnod kell, hogy halat tartani nehezebb, mint papagájt vagy hörcsögöt. Mindenképpen olvasd ki az általam említett könyvet, mielőtt belevágsz.


Aztán a következővel állj a szüleid elé:

Tedd le a könyvet, mondd el, hogy kiolvastad, nagyon érdekel a hobbi, rengetget tanultál róla. Mondd meg, hogy szeretnél egy akváriumot, de megérted, ha esetleg nincs pénz rá, vagy nincs most energiájuk hozzá. De egy gyönyörű hobbi, a lakás dísze lehet, és hajlandó vagy áldozatokat hozni érte. És természetesen nem megy a tanulás rovására.

Körülbelül ez az, amivel meg lehet győzni a szülőket. Szerintem.

2011. jún. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!