Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Márványsügér és más sügik...

Márványsügér és más sügik együtt tartása?

Figyelt kérdés

Haly.

Azt szeretném megtudni hogy a márványsügért lehet másfajta sügérekkel 1ütt tartani?Egyik ismerősöm minden gond nélkül tartja együt őket de én mikor a jég és levendula sügéreim közé betettem a 15 cm márványt akkor a a kicsik minden gond nélkül betámadták a nálluk sokkal nagyobb halat!Féltem hogy fordítva lesz de nem.Most a márványt külön kell tartanom mert a többi kicsi nem tűri meg!Ez most hogy van?


2010. nov. 26. 11:52
 1/8 anonim ***** válasza:

Afrikai meg amerikai sügért nem teszünk egybe!

Nagyon mások az igényeik, máshogy táplálkoznak, másképp szaporodnak! Döntsd el melyiket akarod. Vagy amerikai vagy afrikai. Sőt afrikainál is megvan: tanganyika-tavi (tropheus) nem rakhatő össze malawi-taviakkal. Olvass kicsit utána a sügereknek. Nekem Malawi-tavik vannak.

2010. nov. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ezért kérdezem!Tudom h több faja van.De ismerősömnél aki tenyészti ezek egymással tök jól megvannak 1 akváriumban.
2010. nov. 26. 14:04
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, én több helyről hoztam a halaimat, ők is tenyésztők, de még sose láttam olyat, hogy egybe lennének afrikaik és amerikaik. Az egyiknél konkrétan van több 1000-1200 literes akvárium is, van amelyikben amerikaik vannak, van amelyikben afrikaik.

A márványsügér amúgy is megnő vagy 30 centisre, 500 literes akvárium kell 2 halnak (1 hím, 1 nőstény) szóval én a helyedben nem tartanám. Mondjuk nem tudom mekkora az akváriumod. Nekem 300 literesbe vannak a Malawik (yellow, mpanga, mbamba, itungi, livingstonii, socolofi, maingano) meg van 3 nevelőakvárium, egy 112 literes meg két 54 literes. Ennyivel már merünk vállalni sügérezést, és kell is ennyi akvárium mert folyamatosan forgatnak, most nevelőben van 13 yellow meg most is van egy aminek tele a szája. Szóval szerintem aszerint dönts, hogy mekkora az akváriumod, ha 200 liter alatti akkor bele se kezdj. Akkor maradnak az egyszerűbb halacskák :)

2010. nov. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Jah még azt akartam írni, hogy az amerikai sügérek amúgy is sokkal félénkebbek, az afrikaiak meg nagyon harciasak, ezért mentek neki a márványodnak és ezért sem lehet együtt tartani őket.
2010. nov. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 kzs ***** válasza:

Pontosan így van.

A márványsügér hatalmasra bír megnőni, és területvédő. Általában nyugodt, de féktelenné válhat.

Az ideális akváriumméret a márványsügérnek 500 litertől felfelé.

2010. nov. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Frontosa ***** válasza:

Az előttem szólók mindent elmondtak, csak annyit tennék hozzá, hogy Márványsügeret, mint minden más sügeret nem szabad egyedül tartani fajtáján belül. A Dél-, Közép Amerikai sügerek is csapathalak, az egy más kérdés, hogy idővel párban célszerűbb őket tartani (ivarérés után kiválnak a csapatból), de egyedül semmiképp sem. A kivétel erősíti a szabályt. Lehet őket bármivel, 100 literes akváriumban tartani legfeljebb élete végéig (10-12 év) szenvedni fog, ha megéli és te sem fogod túl jól érezni magad. Más nagytestű Amerikai sügerekkel tarthatod őket pl. Citromsügér, nagyméretű Akarákkal, Gyöngyház sügerekkel, viszont ez már megkövetelne egy 800-1000 literes akváriumot, ami feltételezem nem áll rendelkezésre. Ha csak a nagy mérete miatt szeretnél 1 Márványt, akkor inkább javaslom a Delfinsügeret vagy a Pávasügeret (6-8 db-ot), ami más Malawi sügerekkel vígan megvan, majdnem akkorára megnő, nem túl kényes, nem agresszív, 300-500 literes akváriummal megelégszenek és még szépek is.

Üdv,

2010. nov. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mostanra megvilágosodtam!:D
2010. nov. 29. 07:36
 8/8 anonim válasza:
nekem pár hétig bíborral ugyan akkorák voltak de a márvány tépte szegényt.
2013. jan. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!