Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kell-e metalinkék a heti...

Kell-e metalinkék a heti egyszeri 1/4-es vizcseréknél?

Figyelt kérdés
2010. nov. 26. 11:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem!

Sőt, semmihez nem kell, én még soha nem használtam. Nem kell minden hülyeséget belecsepegtetni a vízbe, gyógyszert meg pláne nem.

2010. nov. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A metilénkék, emlékeim szerint bizonyos betegségekre való.

Maximum Sera Aquatan-t tennék a vízbe, de azt is csak akkor, ha nagyon opálosítja valami.

2010. nov. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 gfero ***** válasza:
100%
nem kell . csapvizet tegyél bele csak előtte pihentesd 1napot hogy a klór kimenjen belőle .ha beleteszel 1porlasztot 3-4oramulva is beleöntheted,ez csak akkor érvényes ha nem olyan halaid vannak amik a lágy vizet szeretik .ha lágyabb víz kell 7ph alatti akkor én ion -cserélt vizel szoktam fele-fele arányban beleönteni
2010. nov. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 gfero ***** válasza:
100%
a metilénkéket enyhe fertőzésre árulják , de csak arra jó hogy mindent beszínezzen az aksiba
2010. nov. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Megfogadom a tanácsokat!Semmi méreg!Kösz!
2010. nov. 26. 13:36
 6/6 Platypus ***** válasza:
A metilinkék egy gyógyszer, egészséges halaknak semmire sem jó. Réztartalmú, ezért bizonyos halaknak egyenesen mérgező, a csigákat meg a garnélákat pedig mindenestül kinyírja. Tehát amíg nem betegek a halaid addig felejtsd el, és akkor is csak pár betegségre jó. Ha valamit csöpögtetni akarsz a vízcseréhez akkor keress vízelőkészítőt a boltban, azok arra valók, hogy a klórt és a nehézfémeket semlegesítsék a csapvízben.
2010. dec. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!