Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Jó ötlet, ha egy bettát...

Jó ötlet, ha egy bettát veszek a 10 éves tesómnak karácsonyra? Egy kisebb akváriumba.

Figyelt kérdés
2010. nov. 28. 17:50
1 2 3 4
 1/40 A kérdező kommentje:
Amúgy lány.
2010. nov. 28. 17:51
 2/40 anonim ***** válasza:
47%

szerintem jó :)

csak a kaját nehogy elfelejtsd ,mert az is kell hozzá.... xdd

2010. nov. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
86%
Jó. Nekem volt de elég sűrűn kellett takarítani. Miért nem papagájt veszel neki? az tovább is él és még meg is lehet szeretgetni. Vagy tengerimalac, hörcsög.
2010. nov. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 A kérdező kommentje:
:D Már van két papagájunk és 3 tengerimalacunk. Ha hörcsögöt vennék az már sok lenne. A hal az tisztább és nem igényel olyan sok törődést, mint a többi állat...
2010. nov. 28. 17:58
 5/40 anonim ***** válasza:
75%

szerintem szép gondolat:) a Betta amúgy is jól elvan egyedül, de ugye nem gömb akváriumot szeretnél venni?


22L

2010. nov. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
ill: gömbakváriumot
2010. nov. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 gfero ***** válasza:
50%
nem szerintem egy törpehörcsögöt vagy egy madarat vegyél.sokkal egyszerűbb felnevelni egy gyereknek mint egy halat
2010. nov. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
75%

Ne vegyél. Már csak azért sem, mert egy halnak legalább 2 hetes beindított víz kell, mire beleteheted.

Tehát ez lenne a menete:

1. megveszed az akváriumot (ami legalább 30 literes, szögletes és NEM gömb!!!)

2. megveszed ugyanakkor a talajt, ezt átmosod kisebb adagonként vagy 12x, beleteszed az akváriumba

3. veszel még hozzá szűrőt, levegőztetőt, fűtőt, világítást (lehet komplett szettet is kapni

4. beleteszed a vizet, beülteted az ÉLŐ növényeket, beleteszed a díszeket (ami nem csicsás koponya meg hajóroncs, hanem szép kövek, fák)

5. beindítasz mindent, szűrőt, fűtőt, világítást, mindent

6. ezt így üresen járatod 2 hétig, addigra nagyjából beáll a víz, elkezdenek megtelepedni a hasznos baktériumok (nem teszel bele semmi vegyszert!!)

8. megveszed a halat, beleteszed a vízbe

9. kajával óvatosan, utánanézel bettának mit lehet adni, nem ócska lemezes táppal eteted (ami pl. a fressnapf-ba is van, 600 ft kb. kilója - na az nem jó semmire)


Ezek az alap dolgok nagyjából.

2010. nov. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, ez benne lenne neked kb. 20ezer Ft-ba, gondolom ennyi pénzed meg nincs is rá. Azt gondoltad volna, hogy megúszod a hal árából, ugye? Sajnos ez nem ilyen egyszerű. Nekünk a 300 literes afrikai sügéres akváriumunk belekerült 150ezerbe elsőre, a többi meg utána jött (pl. halak). Pedig csináltattuk az akváriumot, olcsóbb volt, mint boltban.
2010. nov. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 A kérdező kommentje:

A pénzzel minden oké! És nem annyiba fog kerülni, ugyanis egy bettáról (sziámi harcoshalról van szó). Aminek egyáltalán nem kell 30 literes akvárium, még 8 guppinak sem kell akkora. A bettának nem kell levegőztető, mert felmegy a víz felszínére és levegőt vesz. A vízből meg cserélni kell hetente valamennyit és melegebbet tenni bele...

Jah nem akarom amúgy gömbakváriumba tenni.

2010. nov. 28. 18:36
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!