Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akvaristák, ezek milyen halak?

Akvaristák, ezek milyen halak?

Figyelt kérdés

Kaptunk egy akváriumot, halakkal együtt, csak nem tudjuk, milyenek :-( Black molly, vitorláshal, neonok, és algaevő harcsa,amit tudunk..

Ha a képek alapján felismertek valamit, írjatok légyszi,


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


és jótanácsoknak is örülnénk - elég sokat hozzáolvastam a témához, de gyakorlati tanács bármikor jól jön :-)


2010. nov. 30. 13:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
53%
Amit ezekből látok, az mickey mouse platti, black molly, szivárványos guppi. Többi nem kivehető. És a helyedben azt az aljzatot kicserélném fekete bazaltzúzalékra, azt a várat vagy mit meg kivenném, és tennék helyette vmi gyökeret/fát meg élő növényeket, mert így nagyon giccses.
2010. nov. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Platty a narancssárga hal.
2010. nov. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

plattik, black mollik, neonhal.


Semmi különös. Tartsd jó melegen a vizet (25-26 fok), cserélj rendszeresen állott csapvízzel ( heti 20% körül ) és ne használj semmiféle vízkezelőt.


Nem lesz velük gond.

2010. nov. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
A növényeket meg szedd ki a kosárkából és ültesd az aljzatba, mert bele fognak úgy rohadni a szivacsba, nem beszélve arról, hogy a szivacsdarabok majd elkezdenek kipotyogni belőle. Az csak azért van benne, hogy szállításkor ne száradjon ki, meg könnyebben tudják pakolgatni, szétszedni.
2010. nov. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
52%
Ez talán a legundorítóbb akvárium amit valaha láttam..
2010. nov. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek,aki normálisan válaszolt.

Csak a halakra voltam kíváncsi, utolsónak köszi a kedves "ez a legundorítóbb akvárium" véleményt :-(

A gyerekek kedvéért színes az aljzat.

2010. nov. 30. 14:07
 7/13 anonim ***** válasza:

Sajnos tényleg elég bután mutat. A gyerekek miatt ne tegyetek semmi ilyesmit az akváriumba, mert a halknak se tesz jót (stresszt okoz). Egy akváriumnál mindig törekedni kell a lehető legtermészetesebb környezet kialakítására. Ezért sem mindegy, hogy miket pakolgat bele az ember. Nem a gyerekek igényeit kell nézni, hanem a halakét. És abba a képbe nem illik bele a színes aljzat meg a vár, ami elfoglalja az egész akváriumot, alig van a halaknak úszóterük.

[link]

[link]


Sokkal jobban érzik magukat a halak ilyen akváriumban, mint amit belinkeltem. Nem beszélve arról, hogy valami hátteret jó lenne ha tennétek (vagy be fal mellé és mögé tenni egy sima fekete matricát vagy lefestett lapot vagy bármit) mert ha a halaknak nincs bent háttér, akkor is stressznek teszed ki őket, mert nem tudnak hová elbújni, minden felől mozgást látnak.

2010. nov. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszi a véleményeket, kicserélem az aljzatot.

Háttér van rajta,amúgy.

2010. nov. 30. 14:37
 9/13 anonim ***** válasza:
Szerintem is a természetes a legszebb, én már gyerekkoromban is ámultam bámultam egy dzsungelszerűen benőtt, csak növénnyel és ágakkal díszített akvárium előtt. Tudtam, hogy a játékoknak nem ott a helyük, ez egy másik világ. Mindemellett a halakat nem hiszem, hogy érdekli, hogy egy vár, vagy egy kő van az akváriumban. Ha nektek ez tetszik, akkor legyen, csak a méretét valóban jól kell megválasztani, az úszótér fontosabb, mint a játék. Az aljzat meg... Ha rikító, mint ez a piros, az valóban stresszelheti a halakat, de úgy önnmagában a színe nem mérvadó. Elég, ha bekevered a homok alá, nem kell ezért szétszedni az akváriumot. A növényeket pedig tényleg ültesd el, ne össze-vissza, hanem az azonos fajokat egymás közelébe, csoportosan.
2010. nov. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Kedves Murr, köszönöm.

A te válaszaidat mindig örömmel olvasom, sokat tanulok belőlük :-)

2010. nov. 30. 17:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!