Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nem értem miért akar mindenki...

Gfero kérdése:

Nem értem miért akar mindenki otthon kis akváriumokban halat tenyészteni? . Többe kerül a felnevelésük külön aksiba mintha megvennénk . Kivétel a drágább halak

Figyelt kérdés
2010. dec. 1. 19:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
és?
2010. dec. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ez egy hobbi, azért van, hogy az ember szórakozzon, nem mindenki csak a haszonra hajt:P
2010. dec. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Mert nem kell napjában 3x levinni és nem piszkít oda a kanapéra.
2010. dec. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
addig hobbi amíg rendes körülmények közt vannak tartva ,de egy 10-20laksiba tartani őket az állatkínzás mert mire úgy megnőnek hogy át lehessen tenni őket a nagy aksiba ,hogy a többi halak ne bántsák őket 2-3honap
2010. dec. 1. 19:13
 5/11 anonim ***** válasza:

Igen ez egy hobbi, ami arról szól, hogy megfigyeljük a halak életét, viselkedését és ha jól érzik magukat a szaporodásukat.

Egyépként minden profi kicsiben kezdte, valahol el kell indúlni.:)

2010. dec. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
62%
Részban igazad van, de nem mindenki tartja rosszul a halait, aki tenyészt otthon. Akik kis aksiban tartják őket valószínűleg azért, mert nem értenek hozzá és nem kérnek "segítséget". Vagy esetleg nincs rá keret, de olyannak nem kéne tenyészteni/ tartani halat, aki nem tud megfelelő körülményeket biztosítani.
2010. dec. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
lehet otthon tenyészteni de az ivadékoknak is ugyanazokat a feltételeket kéne biztosítani mint a többieknek
2010. dec. 1. 19:36
 8/11 anonim ***** válasza:
Hát figyelj. Ezt is tenyésztője válogatja, volt szerencsém nagyüzemi halneveldét megnézni, bár nagy helyen, de rengeteg hal volt összezsúfolva, mindenféle dekoráció nélkül. Van, ahol a termelékenység a lényeg. Ezzel szemben aki otthon nevel és hozzáértő, gyönyörű helyet biztosít a halaknak. Pont ez a lényeg, hogy a hobbi számít, nem a termelés. A probléma itt azokkal van, akik úgy vágnak bele, hogy a hal nevét sem tudják, majd feljönnek ide és feltesznek egy kérdést, amiből az össz szakértelem megszerzését várják. Aztán megnézni már elfelejtik a válaszokat, mert addigra elpusztulnak a befőttesüvegben a halak. De ez remélem egy szűk, 14 év alatti kör, akiket vagy felkarolnak, vagy felhagynak ezzel a hobbival. Én például az előbbiben szeretnék segíteni, mert sokakban megvan a hajlandóság és szorgalom a tanulásra.
2010. dec. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
igazad van csak azok kéne halat tenyésszenek otthon akik rendes körülmények közt fel tudják nevelni,és értenek is hozzá.
2010. dec. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 TOMMEK0102 válasza:
Sziasztok!Ne haragudjon senki sem hogy én is közbeszólok de ahogy olvasgattam a dolgokat nem tudtam megállni :).Az előttem szólókhoz még annyit mondanék, hogy igaz ami igaz a haltartók nagy százaléka csak hobby célra kevés ismeretttel tart halakat de vannak akik vagy céltudatosan, vagy pont a hobbyból eredően komolyabban szeretne foglalkozni halakkal ill azok szaporításával.Persze senki sem ugy jött ki az anya pocijából hogy már mindent tudott a halakról, mint pl én sem s aki komolyan akar ezzel foglalkozni előtte nem árt némi háttérismeret.Ezért vannak a könyvek illetve azok akik segítenek. Én is mint friss halnevelő tőletek könyvekből, ill. innen onnan szerzett információkból igyekszem mindent megtenni a halaim kifogástalan élete érdekében :). Tisztában kell lenni azzal hogy aki szaporítani akar annak jobban bele kell nyúlnia a pénztárcája zsebébe és nagy odafigyelést igényel. Még annyit mondanék, hogy aki tapasztalt az segítsen hiszen mi is segítünk amiben csak tudunk, aki pedig most kezdi, az jól gondolja meg mibe vág bele s mit akar elérni.
2010. dec. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!