Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Jó talajnak a 4-5mm-es gyöngy...

Jó talajnak a 4-5mm-es gyöngy kavics önmagában?

Figyelt kérdés
Nekem azt írták,hogy megáll benne a trutyi és ezét használjak finomabbat.De! a finomabb talajba beleköt a mulm és ezért nem ok.No akkor melyik az ok.?
2010. dec. 2. 19:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Bármelyiket használhatod. A finomszemcsésnek a tetejéről egy vékony csővel lehet leszívni, a kavicsból pedig mulmozóval. Egyik sem nagyobb meló, használd azt, amelyik tetszik.
2010. dec. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én finomabbat használok. Vagyis van nagyobb, kb. 5 mm-es is, de azt nem tudják átmozgatni a halak.

Nem tudom hol hallottad és mit értesz az alatt, hogy beleköt a mulm. Éppen a nagyobb szemű van tele kosszal. Az 0.1-3 mm-eseket feltúrják a halak, a mulm pedig a szűrőben landol.

2010. dec. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
jó mert átjárja a víz és szellőzik
2010. dec. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Tökmindegy, nekem van mind a két fajtából.

Mindkettő kavicsot ki szoktam félévente szedni, és átmosom vödörben, mert ugyanúgy retkes lesz :)

2010. dec. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
53%

Inkább azt mondom neked, hogy fekete vagy sötétzöld színű kavicsot vegyél, ezeken nem látszik a kosz :)


A fehér kavics az 1-2 hónap alatt ronda lesz és még a fényt is visszaveri, amitől meg algásodhat az akvárium.

2010. dec. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!