Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Adhatok pulykaszívet vagy...

Adhatok pulykaszívet vagy valami hasonló belsőséget neonoknak, dánióknak?

Figyelt kérdés
2010. dec. 8. 18:13
 1/4 anonim ***** válasza:
73%
Igen, megeszik ha megfőzöd, kiszárítod és apróra őrlöd, de nem a legjobb kaja a halak számára. Inkább fagyasztott, nyers táplálékot kellene venni nekik, amit a természetben is fogyasztanak. Annál nincs jobb.
2010. dec. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia én nyersen adtam a guppiknak a pulykaszívet.

Megtisztítottam,majd lefagyasztottam és fagyottan lereszeltem,majd egy jégkocka tartóban szétporcióztam és újból lefagyasztottam.

A halaim imádják a húst de azért minden nap nem merek nekik adni belőle,másrészről reszelés után jobb lett volna megmosnom a lereszelt húst mivel így mikor bedobom nekik és olvad akkor apró porszemcse nagyságú darabkák is elszabadulnak de nagyon minimális mértékben etetés után 10 percel már minden tisztának tűnik,mondjuk ezt az is okozhatja,hogy a hús rögtön lesüllyed a fenékre amint kiolvad.

Másrészt megfőzni nem is rossz ötlet mivel így könyebben megemésztik a halak és jobben hasznosul legközelebb én is megfőzöm valószinűleg.

2010. dec. 9. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Salx Narval ***** válasza:
100%
Én is hasonló módon csinálom mint a második válaszadó, azzal a különbséggel,hogy én a reszelést követően kiáztatom és úgy fagyasztom vissza.Májjal és szívvel etetek. Hetente 1-2 alkalommal kapnak csak mert hizlal.Igen szeretik a neonok és a dániók is, gyakorlatilag minden halam szereti, az ancinak egy nagyobb darabka májat szoktam dobni,kb 2-3 hetente.
2010. dec. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A 2 vagyok én most készítettem először de az áztatás tényleg fontos az semmiképp ne hagyd ki.

Egyébként a halak megvadulnak érte úgy eszik mint a pirannyák ami a guppikat illeti de a többi faj is hasonlóan reagáll nálam,tömörebben fogalmazva nagyobb a lelkesedés érte mint a lemezes tápért.

2010. dec. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!