Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vettem növénytápot beleöntsem...

Vettem növénytápot beleöntsem egyszerre, vagy naponta adagoljam?

Figyelt kérdés

Sera florena a táp 200 literbe való 220 literes az aksi.

Növénynek csak jávai és gömbmohám van,de a jávai eddig nőtt mint a gomba most viszont egy hete láthatólag megált a növésben és megjelent nemi alga az üvegen.

Ebből arra következtettem,hogy biztos kifogyott valami tápanyag ezért ma vettem egy tápot próbaként.

Csak most azt nem tudom,hogy lenne jobb kicsinyenként adagolni vagy beleönteni egyszerre és késsz.

Mert kevésnek mindenképp kevés az 50 milis,de hogy hasznosul jobban illetve nem e árt a halaknak,ha egyszerre beöntöm?


2010. dec. 16. 17:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
72%
A halaknak nem árt, mehet egyszerre viszont a tápszerezés az algásodást nem fogja megoldani, sőt. Inkább az etetés mennyiségén, a telepítettségen (halak és növények egyaránt), a világításon és szűrésen kellene elgondolkozni.
2010. dec. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

A felsorolt dolgok mind rendben vannak,vagy épp rendeződnek.

A világítás jó és nem is túl erős,a növény is akad bőven és kb 30 guppi méretű halam van ami szerintem nem sok ennyi vízbe,a szűrés matten és egy külön belső szűrő,etetni pedig naponta egyszer többet, vagy kétszer szoktam kevesebbet de 20 percen belül mindíg feleszik.

És a heti vízcserék is megvannak 20%.

Mást nem tudom még mit tehetnék.

2010. dec. 16. 17:46
 3/14 A kérdező kommentje:

Ja és fabrikáltam egy élesztős co2-t és valamelyest növeltem a világítást is tegnap,így javulni kéne a helyzetnek ha a tápozást is megoldom.

Egyébként nem annyira sok az algám,csak szeretném még csírájában elfolytani,mert egyre jobban nő.

2010. dec. 16. 17:49
 4/14 anonim ***** válasza:

Aham, beszéltünk már itt párszor, ha jól sejtem. Nem tépem a számat feleslegesen, inkább linkelek egy jó kis leírást, hátha nem találkoztál még vele. Van II. és III. része is, szerintem hasznát fogod venni.

[link]

2010. dec. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Már olvastam,pontosabban az egész ajánlott weboldalt kiolvastam 2-szer.

Amennyire tudom lehetőségeimhez mérten alkalmazom is az ott leírtakat,hisz folyamatosan bütykölök és alakítok valamit az akváriumon.

A leggyengébb pont a világítás 0,2 watt/liter vagyis mostmár 0,3w/L de ettől feljebb nem is viszem a jávai mohának ez épp elég mert már sokat nőtt mióta megvan gyakorlatilag másfélszer annyi lett mint amikor vettem.

Most viszont megált ezt valószínűleg tápanyag hiány okozta ez most kiderül de más oka nem lehet.

A másik ok a matten már lassan egy hónapos és még mindíg nem érett be teljesen,de már muatatkoznak rajta a jelek,de attól félek,hogy kicsi neki az áramlás a 4cm/perc,mert a diszkoszos oldalon is 5 cm/percet javasolnak minimumnak,de ez elválik még adok neki egy hónapot és ha nem javul akkor kap egy nagyobb pumpát.

2010. dec. 16. 18:41
 6/14 anonim ***** válasza:

Szerintem a világítás lesz a probléma. Hiába tápszerezed a vizet és nyomod a co2-t, ha nincs elég fény, akkor a növényeid nem tudják hasznosítani azt. Így az algák kaparintják meg. Próbálj egyensúlyban maradni minden tényezővel, ha nem világítasz annyira, akkor ne is tápszerezz túlságosan.

Egyébként érdekelne az akváriumod, meg lehet nézni valahol?

2010. dec. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

A fényen gondolkodtam már de nem akarom túlságosan terhelni a villanyszámlát,mert ha el akarnám érni az 1w/L arányt akkor,ahhoz legalább 200 wattal kéne világítanom ami nem kevés,másrészt eddig szépen nőtt a jávai moha,csak most megtorpant ezért gondoltam,hogy biztos kifogyott belőle valamilyen anyag mert a megtorpanással egy időben kezdett jelentkezni az alga(egy alma csigán töröm a fejem,feltéve,hogy,nem legeli le a jávai mohámat,mert ebben nem vagyok biztos).

Hogy mit okozott a tápanyag hiány vagy mit sem az a jövőhéten kiderül.

Ha muszály lesz akkor növelem a világítás fényerejét,ezt legegyszerűbben és legolcsóbban kompakt izzókkal tehetem meg arra gondoltam,hogy veszek 5 darab 20 wattos 6500K kompakt izzót és foglalatot és beépítem a tetőbe sokkal kevesebb helyet foglal mint a csövek és olcsóbb is.


Az akváriumomról nincs kép fent sehol mert még van benne pár elég csúnya folt,csak még nem volt időm mindennek a kijavítására és a dekoráció is abból áll ami volt itthon,beraktam mindent amit csak találtam(nem anyira esztétikus viszont jó a halaknak mert akad bőven búvóhely)

van benne néhány jó elem ami tetszik,de olyan is ami bántsa a szemem,mert nem illik a többi közé és még ott a nagy és ronda kék szivacs amit,csak pár napja aggattam teli mohával,na annak még sok idő kell,hogy ne csúfítson.

A világítás tuningot biztos nem úszom meg de azt még meglátom,hogy fog nőni a moha ,találtam pár jó elemet amit meglehet csinálni jávai mohából,azt még megcsinálom attól szebb lesz meg a kinézetét is átalakítom,mert minden nap támad valami ötletem,vagy ellesek valamit,már csak alkalmazni kéne és összhangba hozni.

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]



Linkelek róla egy képeket de ezt az akit még csak félkésznek sem nevezném,inkább csak a negyedénél tartok.

A képek a jó öreg 2 éves és 2-szer elromlott puruttya viszont a legolcsóbb samsung fényképező géppel készültek azért olyanok amilyenek meg azért is mert nincs türelmem mivel 10 képből 8 használhatatlanul homályos és a maradék kettő is épp hogy csak jó valamire.

2010. dec. 16. 20:56
 8/14 A kérdező kommentje:

Egy dolog amire büszke vagyok az a fa amelyre a mohákat kötöztem. Fényképen nem néz ki jól de a valóságban egész szép hatást kelt,legalábbis eddig mindenkinek tetszett aki meglátta,kérdezték is,hogy milyen fa az én pedig büszkén válaszoltam,hogy édesanyám kipusztult kínai rózsája.

Ekkor pattant ki a szikra,hogy nevelek pár ilyen fát akvarisztikai célokra,meg egyébként sem egy fényigényes növény vígan kitelel a szoba egy sötétebb sarkában is sőt még virágzik is télen,bent a szobában.

Kiszárítva pedig épp ugyanakkora kincs.

2010. dec. 16. 21:10
 9/14 Platypus ***** válasza:

Én a napi tápadagolás híve vagyok. Ha a havi/heti adagot arányosan elosztva naponta adagolod, akkor sohasem ér el egyik elem se olyan összkoncentrációt, mint amikor egybe beöntöd az egészet. Ez mondjuk csigák és garnélák mellett fontos, mert érzékenyek egyes fémekre. Aztán ha a táp nem elég stabil, akkor egy idő után pl. a vas hajlamos átalakulni a növények számára felvehetetlen formába.

Egy mikroelemes táp adagolása valóban segíthet az algásodáson, ha eddig egyáltalán nem tápoztál. A növényeid növekedési üteme megugrik és gyorsabban használják fel az ammóniát. A sera táp nekem sosem volt szimpatikus, nem egyértelmű az adagolása heti vízcseréhez, és nincs benne kálium. A helyedben többféle növényt is használnék, a kicsit eltérő tápanyagigények kiegészíthetik egymást. Egy kis Microsorum vagy Anubias garantáltan jól érezné magát nálad. Én úgy vettem észre, a mohák is kedvelik az erősebb fényt, sűrűbben ágaznak el és szebb formákat hoznak.

2010. dec. 16. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nagyon szép lesz, meg van benne a lehetőség. Ahogy Platypus is mondta, néhány nagyobb levelű növény nagyon visít bele, gyönyörűen mutatna. Ugyan azt ajánlom, amit ő. A fa tényleg klassz lett, ötletet is adtál vele, holnap elkezdek rendezkedni :)
2010. dec. 17. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!