Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Újszülött halaim születtek,...

Újszülött halaim születtek, mit javasoltok?

Figyelt kérdés
Reggelre 15 db kis hal született, teljesen váratlanul, szifók lehetnek, de inkább mollik, ugyanis ez a két nőstény hal van. A molli dalmata, igy terhességi folt nem látszott rajta és mindig is dagadt volt:) szerintem ő az anyjuk. Kiszedtem őket, de nem tudom, mit csináljak velük. Van egy 25 literes üres akváriumom, szivacsszűrőt tudok bele tenni, de csak egy nem automata fűtőm van, uyganis az automata az túl teljesítményű nagy ahhoz az akihoz. Mekkora hőmérséklet kell a kishalaknak? Állott csapvíz jó nekik? most még az avkárium vizéből szedtem ki és abban vannak. Aljzatot tegyek be nekik?
2010. dec. 17. 09:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A 25 literes akvárium tökéletes lesz, jól tetted, hogy akváriumvizet tettél bele. Majd a vízcseréhez jó lesz az állott csapvíz. A szivacsszűrő is jó, aljzat nem szükséges de tehetsz ha gondolod, inkább növény kellene nekik, jávai moha például. A víz legyen 26 fokos. Azt viszont nem értem, hogy miért ne lenne jó a "túl nagy" fűtő, ha automata? Nem fog túlfűteni, csak nagyon ritkán kapcsol majd be és gyorsan fűt fel. A túl kicsi lenne baj, mert nem bírná felfűteni a vizet. Etetni pedig apróra tört lemezessel, felaprított szúnyoglárvával és sórákkal (artemiával) tudod őket.

Minden jót a nevelgetéshez! :)

2010. dec. 17. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

én a kishalaimat mindig főtt tojássárgájával etetem.

attól nőnek a leggyorsabban.

csak amikor már szinesednének akkor kezdek adni nekik lemezes tápot.

csak arra vigyázz hogy mindig csak egy kevés tojássárgáját adj mert ha nem eszik meg a víz megbüdösödik.

2010. dec. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mondjuk annyit javítanék, hogy ha valóban túl nagy a fűtő, mondjuk 100 watt feletti, akkor tényleg nem biztos, hogy jó, de ha úgy el tudod helyezni, hogy ne tudjanak túlságosan közel menni hozzá (például a szűrő sodrásába teszed) akkor nem lesz baj.
2010. dec. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

Süsd meg őket:D

"Újszülött halaim születtek" ez vicces:D:D:D:D

2010. dec. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 gfero ***** válasza:
aljzatot nem ajánlom hogy tegyél bele mert nehéz lesz a tisztítása egy véletlen túletetésnél vagy részleges vízcserénél véletlenül fölszívod őket mert a kavicstól nem látod őket
2010. dec. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!