Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 100 l-es akváriumba szumátrai...

100 l-es akváriumba szumátrai díszmárnák mellé milyen / mennyi halat javasoltok? (11 szumi + 6 páncélos mellé) Mi vált be nektek hozzájuk? (Tudom, betta, gurámi, fátyolos egyéb halak nem. )

Figyelt kérdés
Szűrés, levegőztetés, növények (átokhínár, vmilyen kisebb Cryptocoryne és jávai moha), kókuszból bujkálók vannak, 24 fokos a víz.
2010. dec. 17. 14:32
1 2
 1/12 Bryannn válasza:
Vitorláshalakat semmiképp...mikor nekem volt utoljára együtt, akkor lakomát rendeztek.
2010. dec. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen, úgy olvastam, hogy ők nem nyerők együtt... Sajnos, mert valami nagyobb testű fajtát szeretnék melléjük.
2010. dec. 17. 14:49
 3/12 gfero ***** válasza:
vegyél hozzá zöld és albínó szumit,vagy tetrákat,dániokat lazacokat csak vigyáz mert a szumik helyigényesek és oxigéndús aksit szeretik
2010. dec. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Hosszúkás az akvárium, kergetőzhetnek eleget, a levegőztető is megy nekik folyamatosan (szűrővel) éjjel-nappal. Egészségesek, szépek, színesek, aktívak amúgy. Csak azt nem tudom, hogy milyen nagyobb testű (kb. gurámi nagyságú) halacska mehetne hozzájuk.
2010. dec. 17. 18:24
 5/12 Platypus ***** válasza:
Azzal számolj, hogy ha a szumik és a páncélosok elérik a maximális méretüket, akkor már nem lesz annyira tágas az a 100 liter. Egy kisebb testű botia faj vagy egy Labeo nem esne a szumik áldozatául.
2010. dec. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem voltam pontos, olyan tapasztalat érdekelne, hogy gond nélkül milyen nagyobb méretű (kb.8-10cm-s) halfaj tartható együtt velük, ami fent úszkál, az alsó és középső rész elég nyüzsgő így is. (Elnézést a homályos fogalmazásért.)
2010. dec. 17. 20:13
 7/12 A kérdező kommentje:
Az sem baj ha ennyien maradnak, nem erőszak a malactor, csak kíváncsi voltam, hogy más hogyan társított.
2010. dec. 17. 20:14
 8/12 Salx Narval ***** válasza:
Én régebben 1 pár zebrasügeret tartottam hasonló létszámú szumi rajjal, 300literben.Nem vadásztak a szumikra, csak elkergették a fészek közeléből őket.Bizony számolnod kell, azzal, hogy 4-5 cm-re nőnek.Ha a zebrasügér megtetszik, számolhatsz szaporulattal is, a kicsiket bizonyára megtizedelik a szumik, de azért maradni is fog, mert elég jól védik az ivadékot ezek a halak.Növényesíts dúsan a hátfal közelében, az első részt hagyd meg úszótérnek.Tegyél be bújót a harcsáknak és egy nagyobb üreges tárgyat a sügérnek, bár nálam gödröt ástak.
2010. dec. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Salx Narval ***** válasza:
2010. dec. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat mindenkinek!


Sügereknek még utána kell olvassak, nekem csak 100 l-es van, nem szívesen passzíroznám őket kis helyre (kapásból az ugrik be, h kellene 2-300-as nekik).

Vegyes a szumi és a páncélos csapat is, vannak kifejlettek köztük, látom mekkora a végleges méretük. Egy felső részen úszkáló fajon gondolkodtam, ezért kérdeztem. Thx még egyszer!

2010. dec. 18. 10:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!