Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi lenne ha így oldanám meg a...

Mi lenne ha így oldanám meg a Co2-t?

Figyelt kérdés
A nagyobbik akváriumomnál nagynyomású co rendszer van, de szeretnék egy minimál technikájú nano növényest!cukros vizes, élesztős co rendszerrel DE csak egy palackot használnék, egy csővel(légmentesen lezárnám a palack szájánál) porlasztó nélkül! tehát csak simán a palackból egy csövet vezetni az aksiba! Működhet? És ha nem miért?
2010. dec. 18. 13:01
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Nekem várnom kellet reggelig mire elég volt a a nyomás miután cseréltem a löttyöt de az élesztő sem volt már a legfrissebb.

Bár én éjjelre elszoktam zárni,ilyenkor elég nagy nyomás gyülemlik fel benne,de ez nem gond mivel ez szabályozhatóbbá teszi a co2 adagolást és így egész nap nagyjából ugyanolyan szinten tudom adagolni és kevésbé befolyásolja a dolgot a hőingadozás a szobában.

2010. dec. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Rendben, nekem már csak az a kérdésem,h a fültisztítónak melyik fele nézzen a víz felé? a vattás?!

A Válaszotokat pedig nagyon szépen köszönöm, mostmár csak a 2 palackot kell valahogy elhelyezni az aksi mögött :S

2010. dec. 18. 19:01
 13/15 Salx Narval ***** válasza:
Hát tudod én nem vacakolnák élesztős CO2 rendszerrel, főleg nem egy nano akváriumnál.Én is megcsináltam valamikor, de hamar beleuntam a trutyizásba.Amúgy elég egy palack is és megfelelő a sima flakon, nincs ott akkora nyomás,(csak félig legyen lötyivel, ez a lényeg ) Be lehet építeni egy visszacsapó szelepet is esetleg.Ha minden áron nyomatni akarod, ide tökéletes a CO2 tabletta,de szerintem a heti 20-30% vízcsere bőven elég egy finom porlasztású levegőztetővel.Nem mondom, hogy ne kísérletezz, hiszen én is kipróbáltam.:D Amúgy ott a palackod, bármikor tudsz csinálni egy üveg szódavizet, beleöntöd és kész.Ha jó a világításod, szűrőd, porlasztód és csinálod rendesen a vízcserét,igazából nincs is másra szükséged, legfeljebb egy csipet jó minőségű tápsóra, esetleg egy kevés táptalajra.Sok sikert kívánok és jó szórakozást.
2010. dec. 19. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Igen a vattának kell kifelé nézni a csőből,de a cigaretta filter szerintem jobb lehet erre a célra,csak én lusta voltam elmenni venni pedig filléres dolog és állítólag egy csomag nagyon soká élég mivel 1 darab kibír több hónapot.

Ezt a filteres dolgot én is úgy olvastam,de szerintem bármilyen vattaszerű dolog jó erre a célra.

2010. dec. 19. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Kb 150Ft egy cigifilter és tényleg sok db van benne, de nem minden közértben árulják.
2010. dec. 19. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!