Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Talajszűrős akváriumba érdemes...

Talajszűrős akváriumba érdemes homokot rakni? Úgy is normálisan működik mintha kavics lenne benne?

Figyelt kérdés
Most vettünk akváriumot és talajszűrő van beleépítve. Nekünk sügereink vannak és nekik homokot raknánk bele, de az eddigi tulaj eddig kaviccsal üzemeltette. Homokkal is rendesen működni fog? Nem szívja fel a homokot?
2010. dec. 19. 12:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem ismerem a talajszűrőket, csak annyit szeretnék írni neked, hogy az aljzaton semmiképp se változtass, mert a sügérekhez csak a legfinomabb kvarchomokot szabad betenni, mert a nagyobb szemcse felsérti a szájukat. :) Nekem is sügereim vannak (Malawi-tavi). :)
2010. dec. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyébként hány literes az akvárium? Én szerintem lecserélném a helyedben a talajszűrőt, macerásabb, mint egy rendes szűrő, sügéreknek amúgy is 200 liter feletti akvárium kell, abba meg már jobb egy külső szűrőt venni.
2010. dec. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
270liter az akvárium. Az előző tulajnak diszkoszok voltak az aksiba. Nekünk otthon sügerek vannak és ők mennek bele ebbe.
2010. dec. 19. 13:17
 4/5 A kérdező kommentje:
Amugy alapvetően külső szűrő...csak a szívórendszere talajszűrőre van építve....gondolom át lehet alakítani simára is.
2010. dec. 19. 13:19
 5/5 anonim ***** válasza:

Aha, én ezt tenném a helyedben, mármint átalakítanám.

A talajszűrő egyébként sem jó, a talajba ültetett növények kevésbé nőnek tőle (bár sügéres akiban viszonylag kevés az ilyen növény), meg szerintem el is fog tömődni, nem homokhoz van kitalálva.

2010. dec. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!