Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen halat ajánlotok a...

Milyen halat ajánlotok a meglévő akváriumomba?

Figyelt kérdés
Hivatalosan 54 literes. Jelenleg van benne 3 fekete tetra, 2 guppi (csak fiúk, mert a többi lassanként "elfogyott"), 1 páncélos törpeharcsa (mert a többi szintén elpusztult), 2 anci (vagyishát egyelőre több, mert a kicsiket még nem tudtam elpasszolni). De alapállás szerint 3+2+1+2 hal az állomány. Ehhez kérnék javaslatokat. Gondoltam zebra dánióra, vagy több tetrára, tetszik a szumátrai díszmárna is... De talán jobb ötleteket kapok tőletek! :)
2010. dec. 19. 20:54
 1/9 anonim válasza:

Zebra dánióm volt, szép hal és emlékeim szerint elég jól bírja a gyűrődést. Esetleg egy sziámi harcoshalat vehetnél, dekoratív hal és csak a fajtársaival agresszív, viszont neki inkább a 28fok az ideális, könnyen megfázik. A neonhalat is tudom ajánlani, de abból inkább sima neont vegyél, ne vöröset az érzékenyebb, és a neon "csapatos" hal, kb 8-10es csoportokban vagy efölött érzi jól magát, úgyhogy 1-2 példányt nem éri meg beszerezni. Több most nem jut az eszembe, de tudom ajánlani az akvarisztikáról szóló könyveket (pl. Dick Mills, Akvarista kézikönyv: [link] nekem ez van meg és szerintem nagyon megbízható), ezek nagyon sok halfajtát írnak le, és kategórikba rendezik őket, aszerint, hogy milyen típusú akváriumban élnek. Ha jól sejtem akkor a tied trópusi édesvízi, igaz?

Remélem tudtam segíteni, bocs az esetleges elgépelések vagy tévedések miatt.

2010. dec. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Először is, a tetrának kicsi az 50 liter, csapatban érzi jól magát, legalább 10-et kellene tartani és 100 literben. A páncélosharcsa jó, de belőlük is kellene 6 minimum, tehát én azt vennék először. A tetrákat, belátva hogy nem tudok megfelelő helyet biztosítani nekik, elajándékoznám. Az ancival ugyan ez a helyzet, 50 literre sok a 2, max 1-et tartanék meg. A guppikhoz vennék 3-4 lányt. Így a felállás 6 harcsa, 6 guppi, 1 anci, így talán még egy 6-os zebra csapatot, VAGY neont, VAGY 3-4 elevenszülőt (például mollyt vagy plattit).
2010. dec. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkét választ. Ezek szerint a szumátrai ne is jöjjön szóba? Tudom, hogy a körülmények befolyásolják az algaképződést, de egy anci tényleg elég az algamentesítéshez? Vagy olvastam mini algázókról (törpe szívóharcsa). Nem lenne érdemesebb olyanokat beszereznem?
2010. dec. 19. 21:54
 4/9 anonim ***** válasza:

A szumátrainak is 100 liter feletti akvárium kellene, csapathal és eléggé kötekedő, csípkelődő. Nem jó választás ekkora helyre, békés halak mellé.

A törpe szívóharcsa valóban jobb lenne az anci helyett, de ők is csapathalak, 6 a minimum. Jó lenne, ha minnél kevesebb fajból minnél többet (persze csak az akvárium méretéhez igazodva) tartanál, akkor lesznek stresszmentesek, egészségesek.

www.diszhal.info

Itt nézelődj, mindent leírnak a halakról a viselkedésükre és az ajánlott akváriumméretre is kitérve.

2010. dec. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hát ez kár, de köszönöm a linket, megnézem.
2010. dec. 19. 23:14
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha lassú kedves halakat akarsz, amik középen úsznak, akkor ékfoltos razbórát, bíbor márnát.


Ha csipkedős játékos gyors halakat amik felül úsznak, akkor zabradánió vagy leopárd dánió, pink dánió.


Vagy 1db tigris botia:

[link]

vagy Zebra botia:

[link]

(ez nem nő olyan nagyra mint az "öves díszcsík" botia)

2010. dec. 20. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Az első kommntelő vagyok, de szerintem ne vegyél nőstény guppit, nekem volt guppi párom, csak azokkal az a baj, hogy őrült módon szaporodnak(nekem kb. havi 30 kishal volt), úgyhogy ha nincs hely a kicsiknek, akkor a nem praktikus. Mondjuk a guppik a "kicsi és mozog = kaja" elv miatt előszeretettel zabálják a kölykeiket, de még így is egyre több halad lenne, és ne valószínű, hogy elférnének.

Ó, és az anci szerintem elég az agatátlanításhoz, de azt mondjuk érdemes megjegyezni, hogy az anci nagyon nagyra megnő, az egyém szerintem már több mint 10 cm. És abban sem vagyok biztos, hogy vannak e kannibál hajlamai, ugyanis néha eltűnnek halaim, és csak neki lenne elég nagy szája ahhoz, hogy nyomtalanul eltüntesse őket...

2010. dec. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

8.28-nak

Köszönöm a javaslatot. A képek alapján tetszettek a halak, utánuk olvasok.

2010. dec. 20. 21:11
 9/9 A kérdező kommentje:

elsőnek:

Igen, én is gondoltam rá, hogy a guppikból elég volt egy időre. Kaptam egy csomót, kipusztultak (pontosabban maradt vagy 2 db), vettem hozzájuk néhányat, szaporodtak, aztán kipusztult az összes. Megint kaptam, szaporodtak, kipusztultak, maradt a jelenlegi kettő. Hát ezért nem nagyon szimpatizálok velük. Tetszenek nagyon, mert szép színesek, de ilyen előzmények után...


Valószínűleg én csináltam valamit rosszul. Vagy nem is tudom. Hiszen csak a guppik hullottak... Gyerekkoromban hosszú évekig szinte csak guppis-"szifós" akváriumom volt, és akkor nem tűnt fel, hogy ilyen gondok lettek volna velük.

2010. dec. 20. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!