Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen fénycsövet ajánlotok a...

Milyen fénycsövet ajánlotok a régi 15 W-os helyett?

Figyelt kérdés
Gyári tetőben van 72 l akváriumhoz. Tudom, hogy kevés a fény, ezért anubias, microsorum és jávai moha van benne. Két hónapja indítottam, kb. egy hete vettem észre, hogy az anubias leveleinek szélén barna szálak vannak (talán ecsetalga ?), és barnás-fekete színű kontúrja lett. Valamint a levelei felületén,az akvárium falán és a hőmérőn is rövid zöld színű alga nőtt. Mit tehetek ellene? Arra gondoltam, hogy csökkentem a növénytápt, és jobb fénycsövet rakok be. Melyiket ajánljátok? Egyéb jótanácsok alga ellen?
2011. okt. 24. 20:55
 1/9 anonim ***** válasza:

Fénycsövet vegyél újat, az nem árt, rendszeresen cserélni kell, de az algásodást nem fogja megszüntetni. Nem kell semmilyen extra cső, csak daylight legyen.

A növénytápot ne csökkentsd, nem viszont a vízcseréket sűríteni kell. Túl kevés a növény, túl sok tápanyag jut az algáknak. Milyen gyakran és mennyi vizet cserélsz?

Milyen a szűrésed? És természetes fény mennyire éri az akváriumot?

2011. okt. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Naja, erősebb szűrés kell. Vagy a gyenge szűrésed mellett sűrűbben kéne cserélni a vizet. Vehetsz bele indiai vizicsillagot az is bírja a gyenge fényt és gyorsan nő, hátha egy kicsit visszaszorítja az algákat. Ne tápozz sokat, csak az algáknak tápozol. Meg vegyél bele 4db törpeszívóharcsát, 2 almacsigát, az takarít. De összesen ne legyen benne túl sok hal, mert az csak további problémákat okoz.
2011. okt. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hetente egyszer cserélek 30%-ot. A szűrőm Atman F302. Van már 4 törpe szívóharcsám, 10 vörös neon és egy mézgurámi pár. A halak összeállításában pont Murr és Hable segítettek 2 hónappal ezelőtt egy korábbi kérdésem után.Ezek szerint mégis sok halam lenne?
2011. okt. 24. 22:06
 4/9 anonim ***** válasza:

Én mondtam bele 16 halat? nem hiszem.

A 300 Liter/órás szűrő akkor is kevés, még egy olyan kéne a másik végébe is, vagy kicserélni egy 600 l/órásra és még az se sok.

2011. okt. 24. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Platypus ***** válasza:

Ha mikroelemekkel tápozol, azzal nem szaporítod semmiképpen az algákat, ha viszont visszafogod, akkor könnyen okozhatsz hiányt a növényeknél, ami az algáknak kedvez. Kipróbálhatod még az easy carbo tápot, ez folyékony co2 pótlás a fejlettebb növényeknek, sokaknál bevált az algák visszaszorítására.

Ezen kívül a gyakori és erősebb vízcsere lehet még segítség.

2011. okt. 24. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A hal éppen nem sok (bár már a felső határ), viszont a szűrésed rettentően kevés hozzájuk. Nálam kevesebb a hal és dupla ennyi a szűrés (350 l/ó belső + 300 l/ó külső). Én ezen mindenképpen fejlesztenék valahogy, házilag megoldva olcsón meg lehet úszni a dolgot.

Ha 2 hónapos az aki, még ne cseréld le a fénycsövet. Inkább tuningolni kellene, még egy beépítésével.

Tehát van mit csinálni, illetve kérni karácsonyra. De az akvarisztika ilyen, mindig van tenni való.

Addig is szűrűbb vízcserék, és a szűrés fejlesztése az első.

2011. okt. 25. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az anubias hajlamos az ecsetalgásodásra.

A Carbo-n kívül ami még hosszútávon működhet, több fény, (tehát nem csak másfajta cső, hanem mégegy) és gyorsabban növő növények.

0,2 W/l-rel nehéz olyan fejlődést elérni a növényeknél, hogy komoly konkurenciát jelentsenek az algáknak. De mondom, az anura egyébként is jellemző.

2011. okt. 25. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Van itthon egy Crystal Hydor K20 Duo szűrőm. A másikkal együtt elég lenne a szűrés így? Vagy még ennél is nagyobb kell kiegészítésnek? Ezt a másikkal szemben kell berakjam az akvi túloldalára? Eddig Sera Florena tápot használtam, most akkor lecserélem Easy Life Carbora vagy Profitora, és veszek indiai vízicsillagot.
2011. okt. 25. 18:07
 9/9 anonim ***** válasza:
én azt olvastam hogy ennek 450l/h a teljesítménye úgyhogy ha igaz akkor a kettőnek elégnek kell lennie de nem is értem hogy van otthon egy ilyened is és mégis csak a gyöngébbet használod de a lényeg hogy a kettő együtt jó lesz
2011. nov. 4. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!